Zapojte deti, aby vám pomohli s väčším upratovaním a organizovaním domu či bytu. Môžte postupovať podľa tohto plánu.

 

Ak sa cítite už na začiatku zničene, máme päť jednoduchých stratégií, ktoré pomôžu uľahčiť proces odstraňovania neporiadku, vrátane tipov ako s tým pomôcť deťom. 🙂

1. Ľahký začiatok

Vaša rodina má toľko času a energie, takže sa nesnažte zorganizovať celý dom za jeden deň. Zamerajte sa na oblasti, kde získate najväčšie ocenenie (hračky, pretekajúca šatňa) a dajte deťom jasne definované úlohy (vložiť hračky, ktoré nechcú, do jedného koša, príliš malé odevy do druhého). A ak to nie je všetko hotové, to je v poriadku! Zostaňte pozitívne naladené a chváľte deti za pomoc!

2. Dajte všetko na svoje miesto

Stále im budete musieť pripomínať, aby ste ich vyzdvihli, ale miesto pre všetko znamená, že deti vedia, kde hračky a veci idú, keď ich požiadate, aby ich vyčistili a upratali. Zapojte svoje dieťa do rozhodovania o tom, kde by mali byť hračky uložené, a potom označte regály a koše obrázkami alebo slovami (v závislosti od veku). Je to tiež užitočná pripomienka, keď niekto stráži vaše deti.

hračky, neporiadok v hračkách

3. Robte dobro pokiaľ ste tu

Keď deti odovzdávajú svoje veci ostatným v núdzi, cvičia sa v láskavosti. Vysvetlite, prečo je dôležité dávať ostatným, zdôrazňujúc, že ​​niektorí ľudia nemajú základné potreby alebo vlastné hračky. Spolupracujte na výskume, kam darovať konkrétne predmety, ako napríklad odoberanie starých uterákov a prikrývok do útulku pre zvieratá alebo hračiek do armády spásy alebo dobrej vôle. Ak môžete, prineste príspevky priamo osobe alebo organizácii, ktorá ju bude používať.

deti a pomoc, charita pre deti

4. Skúste to zábavne

Keď sa práca stáva hrou, ide rýchlejšie. Rýchle upratovanie znamená, že nemáte neskôr ťažké rozhodovanie o organizáciu voľného času. Takže dajte do toho trochu života! Môžete tiež odmeniť svoje deti bodmi. Všetko, čo môžete urobiť, aby ste motivovali deti, vás urobí všetkých šťastnými.

5. Odmeny

Darčeky sú skvelé, ale snažia sa zmeniť postoj každého človeka smerom k zisku. Povzbudzujte svoje deti, aby žiadali skúsenosti, ako napríklad výlet do múzea alebo večeru s babičkou, namiesto hmatateľných darčekov. Spomienky budú neoceniteľné a oveľa lepšie ako hračka, z ktorej by mohli vyrásť za niekoľko mesiacov.

zábava s bublinami, deti a bubliny
Zdroj: parents.com | Foto: pixabay.com