Pozná to takmer každá mama náročnejšieho bábätka. Nekonečné nosenie na rukách, natriasanie, či kilometre nabehané s kočiarom. Váš malý poklad sa trápi, vy začínate nervóznieť a týmto pádom všetky ďalšie pokusy zlyhávajú. Dajte stopku tomuto nekonečnému boju a vyskúšajte hacku!

 

Hacka, hačka alebo závesná kolíska je odpradávna využívaná a nie je divu, že napríklad deti domorodcov plačú menej ako deti našej vyspelej civilizácie. Tieto deti sa dlho nosia v šatkách a spávajú presne v takýchto hackách alebo s rodičmi.

závesná kolíska hacka

Nemusíte sa báť o chrbát či hlavičku. V správne ušitej hačke nehrozí žiadna deformácia alebo poškodenie. Telo je v ortopedicky správnej polohe – mierne naklonená rovina bráni zalomeniu hlavy, zaťažovaniu chrbátika, či bedrovej časti. Vychádza to z jednoduchého princípu spania v  zavesenej plachte, ale dnešná podoba je skvelo prepracovaná a úžasná v tom, že dieťatko môžte pohupovať na pružine hore a dole, ale aj do strán. Treba prísť na ten správny spôsob, ktorý ukolíše vašu ratolesť až do sladkého a vytúženého spánku. Dieťatku to pripomína pobyt v maternici a pôsobí upokojujúco aj pri bolestivej kolike, či prvých zúbkoch.

závesná kolíska hacka

Zavesiť hačku sa dá na stojan, na dvere so špeciálnym držiakom, na hrázdu v zárubni dverí alebo aj navŕtať do stropu. Vybrať si môžete so širokej škály farieb a vzorov látok a tak ju prispôsobiť do vášho interiéru. Nosnosť je pri niektorých modeloch až 25 kíl a veľké pozitívum je, že niektoré obchody vám vedia hacku zapožičať aj na skúšku.

Zdroj: ihacka.sk | Foto: depositphoto.com, instagram.com