tehotná na lúke

Zmrzlina, chipsy, nakladané uhorky….ako je to s vašimi chuťami v tehotenstve? Neviete, čo skôr do seba „napratať“? Niekedy len neveriaco krútite hlavou nad tým, aké špeciálne kombinácie si zase vaše telo pýta? Kedysi ste mäso jedli len príležitostne a v tehotenstve vás vôňa klobásky či iných mäsových špecialít láka natoľko, že nedokážete odolať? Alebo patríte ku kategórii, ktorá by od rána do večera jedla sladké? Od parených buchiet po záviny všetkých druhov až po čokoládu každej značky?

Niektoré budúce mamičky si toto obdobie užívajú naplno a doprajú si všetko, čo si ich žalúdok zažiada. Veď kedy si dožičiť, ak nie v tehotenstve? Po pôrode začne aj tak jeden veľký kolotoč okolo bábätka a tak všetky kilá pôjdu razom dole.
Nie všetky tehuľky si však môžu dovoliť vložiť do úst všetko, po čom im srdce zapiští. Hlavne tie, ktoré nedokážu odolať sladkostiam od výmyslu sveta a majú nábeh na tehotenskú cukrovku.

Pozor pri tehotenskej cukrovke

Ak po záťažovom glukózovom teste skončili pre vás „zlaté časy“ a je potrebné začať s diétou, je dôležité ju dodržiavať. Je to síce ťažké, ale základom je, spomenúť si na vášho drobčeka v brušku a uvedomiť si, že to všetko robíte pre neho. Možno ste mali radšej chuť na šťavnatý ovocný koláč, no siahnite radšej napríklad po čerstvej zelenine. Začnite jesť v pravidelných intervaloch, vyhýbajte sa sladkým, múčnym jedlám a uprednostnite zeleninu. Tej je teraz všade dosť a možno vám zachutí aj taká, ktorej ste rozhodne neholdovali.

 
Odmenou za striedmosť a dodržiavanie diéty vám bude nielen zdravie vášho dieťatka, ale aj dobré výsledky pri meraniach cukru, ktoré vás budú motivovať počas vašej správnej tehuľkovskej životosprávy. Aj keď to bude možno ťažké, vy to zvládnete. 🙂

foto: pixabay.com