Moderátor markizáckych televíznych novín je známy tým, že sa nebojí nahlas hovoriť aj o vážnych témach a otvára ich predovšetkým na Instagrame. Už pred časom sa úprimne vyjadril k problému mužskej neplodnosti a najnovšie sa prihovára aj všetkým ženám a vyzýva ich k tomu, aby nezanedbávali preventívne prehliadky u gynekológa.

 

Ako príklad dáva svoju manželku Adelu, ktorá svojim zodpovedným prístupom zabránila nabiehajúcej rakovine krčka maternice. „Mnoho z vás mi píše, že by ste chceli byť ako moja manželka. Dobre teda, teraz máte možnosť,“ prihovára sa 83-om percentám svojho publika. Apeluje na ženy, aby sa objednali k svojmu gynekológovi a absolvovali preventívnu prehliadku. Tá totiž dokáže odhaliť zákernú chorobu ešte v prvopočiatku a bezbolestne sa dá vyriešiť.

„Vďaka Adelkinmu dlhodobému poctivému prístupu jej v ružinovskej nemocnici nedávno vyriešili nabiehajúcu rakovinu krčka maternice. Bezbolestne, za pár minút,“ ozrejmuje ďalej Viktor. V prípade známej moderátorky je vidieť, že zodpovednosť a pravidelné absolvovanie gynekologických prehliadok majú veľký zmysel. Žiaľ, stále sú medzi nami aj ženy, ktoré túto možnosť nevyužívajú a na vážne ochorenie sa príde neskoro.

„Na oddelení ale stretla pani, ktorá na to, podľa vlastných slov, roky úplne kašľala a rakovina jej už napadla aj iné časti tela…preventívka by pritom rozvíjajúcu sa chorobu veľmi pravdepodobne odhalila a až 94 percent prípadov následne vyliečila. Ako v prípade Adelky,“ pokračuje ďalej Viktor a zároveň ozrejmuje, že o tejto téme je dôležité rozprávať nahlas. Nedá sa inak ako súhlasiť a veríme, že Viktorova osveta a Adelina zodpovednosť inšpirujú mnohé ženy, ktoré doteraz preventívne prehliadky u gynekológa zanedbávali.

View this post on Instagram

83 percent môjho instagramového publika tvoria ženy a mnoho z vás mi píše, že by ste chceli byť ako moja manželka. Dobre teda, teraz máte možnosť. Objednajte sa ku svojmu gynekológovi! Vďaka Adelkinmu dlhodobému poctivému prístupu jej v ružinovskej nemocnici nedávno vyriešili nabiehajúcu rakovinu krčka maternice. Bezbolestne, za pár minút. Na oddelení ale stretla pani, ktorá na to, podľa vlastných slov, roky úplne kašľala a rakovina jej už napadla aj iné časti tela…preventívka by pritom rozvíjajúcu sa chorobu veľmi pravdepodobne odhalila a až 94 percent prípadov následne vyliečila. Ako v prípade Adelky. Možno budete namietať, že by takéto veci mali zostať doma. Prepáčte, vďaka tomu, že sme si vytvorili tabu z debát o mužských a ženských rozkrokoch sa tu páry boja aj svojej najbližšej rodine povedať, že nevedia otehotnieť pre malý počet partnerových spermií. A stovky žien tu u nás každý rok zomierajú úplne zbytočne. . Kedy ste boli naposledy na nejakej preventívke? Otázka platí aj pre chlapov? #prevencia foto: @danielinuholpohladu

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

Zdroj/Foto: Instagram /Viktor Vincze