Nemáte seriózny záujem o trojročného chlapca na predaj? Za dvanásť dolárov, alebo najvyššej ponuke? Takto znel inzerát, ktorý sa nedávno objavil na jednej zo sociálnych sietí. Autorkou bizarnej ponuky bola žena, vystupujúca ako matka dieťaťa – Alex McDaniel z Mississippi. O predaji žartovala, no smiech ju rýchlo prešiel, keď…

 

…keď jej o pár dní po zverejnení inzerátu na dvere kancelárie v práci zaklopala sociálka. Pracovníci služby pre ochranu detí uviedli, že na horúcu linku zavolal anonymný muž a oznámil pokus o predaj maloletého dieťaťa. Dôkaz mal – stačilo kliknúť na internet.

Alex – autorka inzerátu spolu so svojim synom

Motív pre seriózne znejúci inzerát bolo mladej matke a novinárke ťažké vysvetľovať. Pracovníkom sociálky dookola zdôrazňovala, že išlo iba o žart.

„Každá matka si aspoň raz za život zažartovala na úkor svojho dieťaťa, obzvlášť ak má občas celého materstva plné zuby, je unavená, vystresovaná, dieťa neposlúcha, nervuje… . vtedy dieťaťu poviete: Ak nebudeš poslúchať, tak ťa predám…nie je na tom nič zlé, vy viete, že ho nepredáte, aj dieťa to vie…to sa vraví iba tak…“ posťažovala sa Alex, opäť na sociálnych sieťach potom, ako sa jej prípad prevalil svetom. Myslí si, že ide o cielený útok.

„Som žurnalistkou v malom meste v Mississippi so silnými názormi na rasizmus, se*izmus či práva LGBT. Strávila som život písaním o nevinných ľuďoch, ktorých iní chceli zruinovať. Som slobodná matka a môj syn je celý môj svet. Možnosť,  že by som ho stratila, hoc i kvôli hlúpemu vtipu, by zruinovala celý môj život.“

Zástupkyňa miestneho šerifa skutok poňala inak. Úrady chlapca na niekoľko dní vylúčili z predškolského zariadenia, celú domácnosť polícia podrobila detailnej prehliadke, aby zistila, či Alex neschováva iné dôkazy o pašeráctve či predaji detí. Žena bude navyše niekoľko mesiacov pod sociálnou kontrolou.

Zdroj: www.mirror.co.uk, www.thesun.co.uk, www.abcnews.go.com | Foto: www.twitter.com, www.flickr.com