Sú dni, keď sa vám najprv nič nedarí. Potom príde minimálne jedna zlá správa a nakoniec sa buď s niekým pohádate, alebo vás neprávom vytočia v práci. Domov prídete totálne „vyflusnutá“, unavená a znechutená celým životom. Máte chuť zahrabať sa do perín a vypnúť minimálne do nasledujúceho rána.

Vôbec vám nevadí, že ste hladná a že by ste mali skočiť pod sprchu. Je to chvíľa, keď túžite po tom, aby svet na vás na pár hodín zabudol. Možno stihnete skočiť na posteľ a zavriete oči. Možno sa vám darí sledovať prvý bláznivý sen a v ňom všetko, čo sa vám stalo v posledných dňoch. Keď zrazu….

Na posteľ ku vám skočí malé stvorenie a vrhne sa na vás s veľkým objatím. To, čo vás nadobro vytrhne z krajiny snov, sú zázračné bozky malého miláčika. A keď ešte použije heslo: „Mami, chcem jesť“, štartujete núdzový režim, hoci by ste boli najradšej, keby sa dnes ocko premenil na mamičku. Oči sa nechcú poriadne otvoriť a z úst sa len ťažko derú slová.

Kým pripravíte večeru, vypočujete si nádherné komplimenty vášho dieťaťa o tom, ako veľmi vás ľúbi.  To vás pomaly dostane do normálu a vy sa začnete usmievať. Dokonca sa začnete vypytovať, aký mal drobec deň. A ani neviete ako, zrazu sedíte pri zábavnej hre. Pred spaním vyumývate vo vani voňavým mydlom to malé sladké stvorenie a bodkou za krásnym večerom bude rozprávka. Dobre viete, že vás čaká žehlenie, sprcha a kto vie čo ešte. No aj tak si líhate k zaspávajúcemu anjelikovi, a vôbec netušíte, odkiaľ sa berie tá rozprávka, ktorú mu rozprávate v polospánku. Sama sa čudujete, aké rozprávkové postavy ožívajú vo vašom príbehu. Okolo Snehulienky sa na člnoch preháňajú siedmi snehuliaci. Červená čiapočka hľadá Olafa v Ľadovom kráľovstve a slimák Turbo trhá kvietky pre starú mamu. No jednoducho je to rozprávka, akú ešte nikto nevymyslel a z vás sa stáva rozprávkarka s neskutočnou fantáziou. Dnes večer končíte v krajine snov a všetky povinnosti sa odkladajú na zajtra. Teda ak znova nezaspíte v detskej izbe.

Prichádza nový deň, ďalšie povinnosti a situácie, keď musíte zachovať chladnú hlavu a zdravý rozum. No ak by vás niekto chcel vytočiť a pokaziť vám aj tento deň, spomeňte si na svoje dieťa, na to, že žijete pre neho, a preto sa neoplatí kaziť si náladu. Spomeňte si na tú rozprávku, ktorú ste večer rozprávali, zasmejte sa a nadýchnite sa zhlboka. Ktovie, či večer vďaka dnešnému zážitku nepridáte do rozprávky aj akéhosi čudného tvora, pred ktorým ste sa hravo ubránili.

A dôležité je nezabudnúť, že na vás doma čakajú ďalšie krásne chvíle s malým milovaným srdiečkom, ktoré vám dá celú svoju krásnu lásku.

Foto: Pixabay