mikulášske balíčky

Aj u vás sa Mikuláš spája s čižmou v okne, v ktorej nesmú chýbať maškrty? Mnohým rodičom sa nepáči presladená nádielka, no tradíciám sa niekedy nedá vyhnúť. Pozrime sa na to, ktoré sladké dobroty by ste svojim ratolestiam mohli dopriať a necítiť pri tom pocity viny a nezodpovednosti.

Deti sa tešia na čižmičku plnej sladkého prekvapenia. No ako vyriešiť rodičovskú zodpovednosť tak, aby sa deti necítili ukrivdené? Aké balíčky teda deťom na Mikuláša pripraviť?

Lízanky plné umelých farbív, presladené čokolády či cukrovinky plné éčok, nie sú pre deti vhodné. A keďže všetci chceme pre svojich drobcov to najlepšie, je dôležité do balenia dať svoje srdce a rozum.
ovocie

Bez ovocia to nepôjde

Balíčky v ktorých bol obsah plný sladkých dobrôt sú už preč. Deti si nájdu v Mikulášskej nádielke aj ovocie. Neznamená to však, že jedna mandarínka všetko zachráni. Pokojne pribaľte deťom z každého druhu ovocia aspoň jeden kus. Nezabudnite na to, že takto ukazujete deťom, že aj Mikulášovi záleží na zdraví tých najmenších. Takýmto spôsobom môžete inšpirovať vaše potomstvo k jedeniu ovocia.

Zdravé dobroty

Darovať deťom vlastné vyrobené sladkosti, to je na nezaplatenie. A je to zároveň originálny nápad. Veď každá pomoc Mikulášovi sa počíta. Zabaľte deťom do balička pečené koláčiky, ktoré im urobia radosť. A nezabudnite pridať do čižmičky zdravé orechy (kešu, vlašské, či arašidy) alebo tekvicové semiačka.

cukríky

Sladké maškrty

Medzi obľúbené sladké maškrty u väčšiny detí patria gumení medvedíkovia Haribo. Ak si chcete zachovať svoje rodičovské svedomie, pokojne by sa v balíčku mohli objaviť aj tieto cukríky. Sú bez obsahu lepku a deťom neublížia, pretože vo veľkom balíčku sa nachádzajú ďalšie menšie, ktoré si môžu odložiť na nasledujúce dni. Preto sa ich deti určite neprejedia a nebudú mať „cukríkovú chorobu“. 🙂

foto: pixabay.com