So zväčšujúcim sa tehotenským bruškom sa každej budúcej mamičke zužujú možnosti, čo ráno vytiahnúť zo skrine. Rifle je už problém zapnúť, tričko či košeľa už nie sú veľmi pohodlné a ešte sú aj krátke. Pri pohľade do zrkadla si asi nejedna tehuľka povedala, že to nie je úplne ono a treba na posledné mesiace tehotenstva doplniť šatník o nové pohodlné a zároveň pekné kúsky.

Čakajúca mamička musí tých investícii ale spraviť podstatne viac. Pripravuje výbavičku pre novorodeniatko, kupuje kočík, nosič či šatku, postieľku, autosedačku a kopec ďalších drobností. Z peňaženky odchádza jedno euro za druhým a tak si ešte premyslí, či má z čoho ešte nakupovať tehotenské oblečenie. A pekné tehotenské kúsky aj niečo stoja.
Máme pre vás zopár typov, ako sa v tehotenstve pekne a pohodlne obliecť z vecí, ktoré nájdete napríklad vo výpredajoch bežných predajni. Tu sú kúsky, ktoré by vám v šatníku nemali chýbať:

Legíny

Možno ste ich nosili aj pred tehotenstvom, takže žiadna novinka. Keďže sú elastické, prispôsobia sa rastúcemu brušku. Ak ste boli zvyknutá napríklad na veľkosť S, zvoľte radšej M, teda o jedno číslo väčšie.

Predĺžené tričko rozšírené pod prsiami alebo tunika

Tričko tohto strihu, ktoré pôsobí ako tehotenské, no zároveň je elegantné aj pre ženy, ktoré dieťa nečakajú, sa dá ľahko zohnať v bežnom obchode s oblečením. Jeho výhoda je tá, že v ňom máte dostatok miesta pre bruško a môžete ho využiť aj po tehotenstve. Rovnako ako tuniku, s ktorou nikdy nič nepokazíte.

žena v šatách

Tehotenský pás

Výhodne sa dá na internete zohnať aj pás, ktorý obtiahne bruško a prispôsobí sa mu v každej fáze tehotenstva. Keďže sa dá pekne natiahnúť, môžete ho obliecť pod tričko, ktoré vám je už krátke.
Ešte rada na záver, celkom fajn kúsky a za dobré ceny nájdete aj na rôznych burzách s detským oblečením alebo v „sekáčoch“. Stačí sa trochu pohrabať a jednoznačne nájdete niečo zaujímavé, čo oživý váš šatník v tehotenstve a budete aj s bruškom šik:-)

 

foto: pixabay.com