Trocha väčší nos, výrazné lícne kosti, pár pieh na lícach či iné chybičky krásy. Aby sme vyzerali viac než dobre, denne sme ochotné stáť hodiny pred zrkadlom a kozmetickými vychytávkami sa snažíme dopracovať k pre nás pozerateľnému výsledku.

Existujú však ľudia, ktorí sa narodili takí odlišní, že im ani drahá kozmetika nepomôže zakryť ich odlišnosť. Kým v detstve častokrát trpia pre posmešky a urážky okolia, v dospelosti využívajú svoju inakosť. Stávajú sa z nich jedinečné bytosti, ktoré priťahujú pozornosť celého sveta a mnoho ráz si ich vyberajú známe módne značky pre svoje kampane.

1. Connie Chiu

Narodila sa v Hongkongu ako štvrté dieťa v čínskej rodine. Z detí bola jediná, ktorá sa narodila s albinizmom. Neskôr sa jej rodina presťahovala do Švédska, kde Connie vyrastala, študovala umenie a žurnalistiku. Ako 24-ročná začala s kariérou modelky, dnes je jazzovou speváčkou. Vďaka svojej výnimočnosti je častým hosťom na významných podujatiach a v jazzových kluboch.

Connie Chiu

2. Nikia Phoenix

Americká modelka vyniká vďaka svojej tmavej pleti, kučeravým vlasom a pehám, ktoré pokrývajú celé jej telo. Všimol si ju jeden z členov spoločnosti Alternative Apparel, ktorá vyrába značkové oblečenie. Ako inak, chcela si len vypiť šálku kávy v malej kaviarni. Od tej doby sa stala verejnou tvárou reklamných kampaní Coca-Cola a Target.

Nikia Phoenix

3. Stephen Thompson

Američan nikdy nesníval o kariére modela. Jedného dňa sa osud postaral o stretnutie s fotografom, ktorý zostal očarený Stephenovým mimoriadnym vzhľadom. Spravil pár fotiek, ktoré vytlačili v časopise a tak začala stúpať Thompsonova hviezda. Jeho fotky sú na stránkach módnych časopisov a je vysoký dopyt po jeho obsadení do reklamných kampaní popredných značiek. V roku 2011 sa pohľadný albín stal tvárou módneho domu Givenchy.

Stephen Thompson

4. Winnie Harlow

Winnie má neobvyklý vzhľad, ktorý zapríčinila choroba vitiligo. Jej účet na instagrame si všimla slávna Tyra Banks a pozvala ju, aby sa zúčastnila v 21. ročníku súťaže Next Top Model v Amerike. Mladá dáma obsadila 5. miesto. Teraz je Winnie Harlow tvárou značky Desigual a bežných značiek v Barcelone spolu s brazílskou modelkou Adrianou Lima.

Winnie Harlow

5. Ava Clarke

Albínka je Afroameričanka. S blond vlasmi, zeleno-modrými očami a ružovými perami dobyla svet módy. Fotky tejto zázračnej ženy sa už objavili na stránkach takých módnych časopisov ako Vogue, Denim a VIF. Podľa diagnóz, ktoré stanovili lekári, by mala byť v súčasnosti slepá. Ale vďaka úpornému úsiliu rodičov číta, hrá balet a dokonca sa jej podarilo upútať pozornosť významných fotografov.

Ava Clarke

6. Khoudia Diop

Devätnásťročnú senegalskú ženu si dávnejšie všimla modelingová agentúra a ponúkla jej prácu. Teraz dobyla internet so svojimi úžasnými fotografiami, ktoré jej priniesli viac ako 235.000 followerov na instagrame. Khoudia inšpiruje ostatných, aby prijali svoju jedinečnosť.

Khoudia Diop

7. Anastasia Zhidkova

Je označovaná za najkrajšie albínske dievča na svete. Narodila sa v Rusku v roku 1996. Mladá a výnimočná modelka zmenila tvár módy a kozmetického priemyslu v Rusku. Anastasia je tiež talentovanou speváčkou, ktorá často zdieľa svoje piesne na YouTube.

Anastasia Zhidkova

8. Lola Chuil

Viac ako 464,000 ľudí sleduje život školáčky na instagrame. Lola žije v Los Angeles, študuje na strednej škole a hovorí ôsmymi jazykmi. Má veľmi neobvyklú formu krásy: uhľovočiernu farbu pokožky a elegantný tvar pier, nosa a očí. Fanúšikovia ju prirovnávajú k mladej Naomi Campbell a predpovedajú, že bude mať úspešnú kariéru ako top modelka.

Lola Chui

Zdroj: brightside.com | Foto: instagram