Trend nosenia svojich ratolestí na vlastnej hrudi neobišiel ani celebrity. Ani slávni oteckovia sa za svoje city nehanbia a bez problémov sa na verejnosti premávajú so svojimi deťmi na hrudi. Čo si budeme hovoriť, aj pre nich je to praktické, jednoduché a musíme uznať, že im to neskutočne pristane.

Avšak, nie je nosenie, ako nosenie. Ktorí „slávni klokani“ poznajú princíp správneho nosenia?

Ergo oteckovia

Správna poloha dieťatka noseného na tele je vtedy, ak je bábätko podsadené, nôžky má doširoka v tvare písmena M, guľatý chrbátik a otočené je smerom k hrudi rodiča. Poprípade je uložené na chrbáte, alebo na boku. Táto poloha sa dá zabezpečiť v ergonomickom nosiči či šatke.

Medzi správne nosiacich oteckov môžeme zaradiť napríklad Orlanda Blooma, Ethana Hawke, Channinga Tatum či Gavina Rossdale.

Ethan Hawke, Channing Tatum

Orlando Bloom, Gavin Rossdale

Brad Pitt, Cam Gigandet

Neergo oteckovia

V zahraničí je trend nezdravých nosičov, tzv. „klokaniek“ veľmi rozšírený a vidieť ho môžeme aj vo filmoch i na slávnych osobnostiach. Nie je to správne nosenie dieťatka, pretože bábätko visí za rozkrok, má zafixovaný chrbátik a je otočené smerom od rodiča.

Medzi takými môžeme vidieť napríklad hercov: Matthew Brodericka, Iana Zieringa či Jude Lawa.  Dúfajme len, že si z nich naši oteckovia a mamičky príklad veľmi nezoberú, a že v ich prípade ide iba o reklamu a dieťatko v tom veľmi dlho nenosia.

Ian Ziering, Matthew Broderick

Jeremy Sisto, Peter Dinklage

Jude Law, Andre Agassi

Ale dámy, musíme uznať, že či ergo alebo nie, i tak nie je nič príťažlivejšie ako muž s dieťatkom.

Na záver by nás, čisto teoreticky, zaujímalo, či sa napríklad taký Orlando Bloom stretol s otázkou, či sa nebojí, že mu odtiaľ dieťatko vypadne, ako sa s tým bežne stretávajú naše mamičky :-).

Zdroj: Popsugar.com, Carrymeaway.com | Foto: Facebook.com