bábätko v jesenných listoch

Začala nám jeseň, listy sa sfarbujú a pohľad z okna láka vyjsť si na prechádzku. Ak očakávate v najbližších dňoch príchod bábätka alebo sa vám len pred pár týždňami narodilo, tak možno každý deň riešite dilemu ako svoj maličký poklad obliecť, aby mu nebolo chladno, ale ani aby sa neprehrialo.

 

Zlaté pravidlo vraví, že bábätko potrebuje vždy o jednu vrstvu viac ako máte vy. V slnečnom počasí a cez obed stačí dať bábätku prvú a strednú vrstvu, ak je príliš chladno, tak aj tretiu.

  • Prvá vrstva pozostáva z body s dlhým rukávom a dupačiek alebo polodupačiek, prípadne pančušiek.
  • Strednú vrstvu predstavujú dole nohavice alebo tepláky a hore mikina alebo svetrík.
  • Posledná, tretia, vrstva by mohla pozostávať napríklad z podšitej bundičky, kabátika alebo overalu.

V jeseni nezabúdajte na čiapky, veď cez hlavičku stráca dieťa najviac tepla. Voľte bavlnenú, takú, aby zakryla ušká. V slnečných teplejších dňoch stačí tenšia, v sychravom, veternom počasí vyberte zateplenú čiapočku. Ak už je vaše bábätko väčšie a vozíte ho v športovom kočíku, vezmite si so sebou aj šál.

Do kočíka patrí aj deka. Možností máte viacero. Buď máte veľkú, ktorú vložíte do kočíka a bábätko do nej zabalíte, alebo máte deky dve, jednu na spodku a druhou dieťa zakryjete, alebo si kúpite prechodnú flísovú zavinovačku. Deky sú veľkým pomocníkom, ak by sa vám zdalo, že slniečko dosť hreje, jednoducho dieťatko odokryjete. Keď sa slnko schová za mraky, zas ho zakryjete a ste obaja spokojní.

Bábätká, ktoré už v kočíku sedia alebo začínajú robiť svoje prvé krôčky, potrebujú mať na nohách aj teplejšie topánočky.

Kupujte vašim najmenším pokladom oblečenie z bavlny a voľte svetlé farby, najmä kvôli farbivám, ktoré môžu citlivej detskej pokožke uškodiť.

Kedy ísť von a kedy radšej ostať doma

Jeseň je veľmi milé ročné obdobie, hlavne ak je nádherne slnečná. No nie vždy je to tak. Bábätko by ste mali vziať von každý deň, aspoň na chvíľu. Výnimkou je hmlisté a veľmi veterné počasie. Mrazy by nám ešte hroziť nemali, ale novorodeniatka a najmenšie bábätká môžete zobrať na prechádzku do mínus 5 stupňov.

Zdroj: spuntik.zoznam.sk | Foto: pixabay.com