chlapec kreslí

Už čoskoro sa letný čas zmení na zimný. Hodiny si budeme nastavovať o hodinu späť, dôjde k tomu 30. októbra. Dni budú kratšie, za oknami bude tma skôr, než sa stihneme spamätať. Možno vám už teraz preletelo hlavou, ako zabavíte vašich malých loptošov doma počas dlhých zimných večerov.

Blížiace sa zimné obdobie je tým najlepším časom na to, aby ste spolu s vašimi ratolesťami oprášili hry a činnosti, ktoré išli počas letných slnečných dní bokom. Tu je niekoľko z nich:

Človeče nehnevaj sa

Spoločenská hra, na ktorej sme „fičali“ aj my, je nielen ideálna zábava na chaty a dovolenky, ale aj na skrátenie dlhých večerov. Pripravte si teplý čaj či kakao a dajte si spolu „partičku“ tejto obľúbenej hry. Okrem toho, že sa váš junior naučí prehrávať, zopakuje si aj farby a počty. 🙂

Pexeso

Toto je obľúbená hra pre deti približne od troch rokov. Vyskúšajte, či bude baviť aj vášho drobca. Druhov je neúrekom, ak doma zatiaľ žiadne nemáte, stavte na obľúbené rozprávky alebo zvieratká. Staršie deti by zvládli aj tému dopravných značiek alebo vlajok štátov. Je len na vás, čo si vyberiete.

Puzzle

Aj vy ich máte doma viac ako dosť? A doteraz ležali na poličke? Prichádza ich čas. Začnite od tých najjednoduchších a postupne sa spoločne možno dopracujete aj k tým ťažším. U detí vyhrávajú hlavne puzzle z obľúbených disney rozprávok, ktoré nájdete v každom hračkárstve. Pre tých najmenších existujú rôzne drevené varianty, na ktorých si postupne zdokonalia motoriku a aj knižky, ktorých súčasťou sú tiež puzzle.

Lego

Obľúbená hračka pre menších a aj tých väčších. Výrobcovia mysleli na každú vekovú kategóriu a tak zoženiete túto skladačku aj pre jedenročné aj osemročné dieťa. A motívov je tiež neskutočne veľa. veď to pozná nejedna mamička, keď po celej detskej izbe zakopáva o časti lega. 🙂

Plastelína

Modelovanie by mohlo byť tiež zaujímavým spestrením dlhého popoludnia. Ak máte aj rôzne vykrajovačky a iné príslušenstvo, o to pútavejšia by hra s plastelínou mohla byť. Nezabudnite na tradičné modelovanie snehuliakov alebo slimákov. Fantázii sa medze nekladú.

Kreslenie a vystrihovanie

Väčšina detí rada kreslí a o to lákavejšie je pre ne aj vystrihovanie. Skúste si spolu nakresliť rôzne obrázky ako domček, stromček, slniečko, postavičky. A potom ich spoločne vyfarbite. Ďalším levelom môže byť ich vystrihnutie a nalepenie na ďalší papier. Pospomínajte si na rôzne vystrihovačky, akými ste sa zabávali ešte z vašich detských čias a zaručene budete mať u svojej ratolesti úspech.

Ak zalovíte v pamäti, nepochybne natrafíte ešte na mnoho ďalších zaujímavých činností. Môžete ešte maľovať, hrať domino či Čierneho Petra. Možností je naozaj veľa. Čo vás najviac oslovilo?

foto: pixabay.com