Materská dovolenka je podľa mňa ideálna na zhodenie pár kíl navyše. Neveríte? Každý tvrdí, že práve po pôrode žena priberá najviac? Tak teraz vám otvorím oči.

Každý, kto sa stal rodičom zistí, že akokoľvek tvrdil opak, úplne všetko sa zmení. Odrazu sa musíte prispôsobovať bábätku a čas na pravidelný aerobik či zumbu neostáva. Ale nič nie je stratené! Tu je môj špeciálny zoznam cvičení, ktorý vám zaručene pomôže spaľovať kilečká navyše:

Stres spánok:

Každé dve-tri hodinky kojiť a v noci to isté. Že je to stresujúce? Že už skoro chodíte ako mŕtvola a ste presvedčená, že to patrí viac do vojenského výcvikového strediska? Nezúfajte! Buď sa poučíte a dáte si dieťatko k sebe do postele, aby ste nemuseli vstávať alebo sa môžete utešovať z vedomia, že spálite toľko kalórií ako tí neboráci vojaci.

 

Dojčiaco-prebaľovací dvojboj:

Čo ide dnu, musí ísť aj von. K tomu bolesti bruška vášho drobca a kojaco-prebaľovací maratón je na svete. Ouvejs! Ale nemáte čas sa poriadne najesť? Vlastne nejete? Laktačná poradkyňa by vám možno poradila ako na to, ale vy chcete predsa schudnúť!

 

Kočíkový maratón:

Zistili ste, že vaše bábätko kričí ako na ratu a jediný čas kedy spí je v kočíku? Práve ste na dobrej ceste k štíhlej postave. Šup šup do tenisiek a šprintovať po sídlisku! Áno, pohyb je zdravý, ale ak vás to po každodennom 4 hodinovom behaní predsa len omrzí- vykašlite sa na všetky rady ako uspávať dieťatko a občas sa sním len pohrajte doma. Keď bude unavené, zaspí aj samo.

Beh cez prekážky:

Dieťatko konečne vyrástlo a už krásne lezie, stojí alebo chytá sa chodiť? Výborne. Ak trváte na tom, že váš obľúbený kvet, polička alebo elektrické spotrebiče musia ostať na svojom mieste, tak je práve ideálny čas precvičiť si vaše nohy a reflexy pri zachraňovaní vášho bábätka od inkriminovaných vecí.

 

Takže milé mamičky. Ak budete dodržiavať vyššie uvedené rady, po chvíli budete určite vypadať ako bohatá dedička hotelového impéria. Síce budete mať nervy ako myš pred tlamou mačky a žiadne hotely k tomu, ale proti gustu… Na druhej strane, ak chcete vypadať ako normálna žena a chcete si naozaj užívať materskú dovolenku v dobrom duševnom zdraví, potom tam kde treba dajte si poradiť odborníkmi a tam, kde vám radí kde- kto, riaďte sa zdravým rozumom.