INZERCIA | Ariel je už na trhu nejaký ten rok a je známy predovšetkým kvôli pracím práškom. Vedeli ste, že vznikol ešte v roku 1960? Od svojich začiatkov si firma kladie za cieľ, aby boli pracie prostriedky Ariel neustále inovované a účinne pomáhali odstraňovať nečistoty a špinu z bielizne.

 

Krátky skok do minulosti

Ariel predstavil už v roku 1968 svoj prvý biologický prášok na pranie na báze aktívnych enzýmov a tým úplne zmenil doposiaľ zaužívaný systém prania. Zrazu bolo úplne normálne, že gazdinky dosiahli sviežu a žiarivo čistú bielizeň aj bez väčšej námahy. Odvtedy ubehlo veľa rokov a Ariel vyvinul prvý prací prášok bez obsahu fosfátov. Prvýkrát sa aj slovenské mamičky dočkali citeľného zmenšenia balenia, čiže koncentrácie pracích práškov pri zachovaní rovnakej účinnosti i sily pracieho prášku. Dnes si môžete kúpiť Ariel v 3 formách: kapsule, gél alebo ariel prášok. Všetky sú vyrábané pre bielu alebo aj farebnú bielizeň.

Kapsule Ariel

Ariel je aj priekopníkom v dávkovaní pracích prostriedkov. Navrhol používanie nádobky s pracím prostriedkom priamo v bubne práčky. Aj dnešné moderné Ariel kapusule sú skvelým pomocníkom pri praní. Veľmi jednoducho sa dávkujú – stačí ich dať priamo do bubna k bielizni. Pri kapsuliach zabudnete na neporiadok v kúpeľni, pokojne vám vojdú do poličky a v neposlednom rade budete mať stále čistú práčku, hlavne dávkovač pracieho prášku.

Na bežnú špinavú bielizeň postačí už jedna kapsula Ariel, pri silne znečistenej alebo pri tvrdej vode sa odporúča použiť 2 Ariel kapsule. Ešte dodáme, že Ariel vyrába gélové kapsule a tiež napríklad kapsule 3v1. Ariel kapsule 3v1 ponúkajú tri riešenia pre pranie špinavej bielizne: čistia do hĺbky, dodávajú žiarivo čistú bielizeň, a odstraňujú škvrny. Nemali by ste s nimi manipulovať mokrými rukami a nemali by ste ich používať na predpieranie.

Ariel gély

O šetrení elektrickou energiou sa všade hovorí a jednou z posledných noviniek na trhu je Ariel gél určený na pranie pri teplotách už od 15 °C, čo významne redukuje spotrebu elektrickej energie. Aj dnešné automatické práčky ponúkajú možnosť pracieho programu pri teplote 15 °C, kedy sa výrazne šetria tkaniny a farby bielizne. Ariel actilift gél je skvelý na farebné odevy, ľahko sa rozpúšťa vo vode, nezanecháva na oblečení biele fľaky a je vynikajúci aj na ručné pranie. Ariel gél môžete vyberať zvlášť na bielu a na farebnú bielizeň.

Ariel pracie prášky na pranie

Ariel prášok na pranie patrí medzi dlhodobé klasické pracie prostriedky. Je vynikajúci na pranie bielej alebo svetlej bielizne. Jeho zloženie bojuje účinnejšie pri škvrnách od kávy, čaju, vína alebo trávy, či blata. Čo sa týka nákladov, vychádza pranie pracími práškami medzi najlacnejšie. Sú ideálnou voľbou v oblastiach s tvrdšou vodou a práve pri tvrdej vode sa odporúča zvýšiť dávkovanie pracieho prostriedku. Prací prášok Ariel má vysokú účinnosť už pri teplote od 20 °C a nemusíte sa tak obávať o zmenu pôvodného tvaru bielizne.

Stále neviete, či si máte kúpiť Ariel prášok, kapsule alebo radšej gél? Určite potrebujete do domácnosti aspoň 2 druhy. Jeden na bielu a jeden na farebnú bielizeň. Ariel prášok na svetlú i bielu bielizeň a aspoň kapsule alebo gél na farebnú bielizeň. Rozhodnutie necháme na každej z vás. Akú máte skúsenosť s pracími prostriedkami Ariel?