INZERCIA | Modelácia pŕs je žiadaný zákrok plastickej chirurgie, ktorý ženám po tehotenstve, dojčení, menopauze či náhlom váhovom výkyve navracia mladistvý vzhľad a s ním stratené sebavedomie.

Modelácia pŕs je určená pre zdravé ženy od 18 rokov, nie však pre ženy, ktoré plánujú tehotenstvo. Modelácia sa dá vykonať zároveň so zväčšením pŕs či plastickou operáciou brucha. Pre úspešný výsledok modelácie pŕs je nutná neobmedzene dlhá konzultácia s chirurgom, pôsobiacim na certifikovanej klinike estetickej medicíny. Taká prax je samozrejmosťou pri modelácii pŕs aj pri iných zákrokoch v Brandeis Clinic v Prahe.

Predstavíme si ju v 5 krokoch:

1. Pred operáciou absolvujete konzultáciu s plastickým chirurgom, ktorý vykoná nutné vyšetrenia a posúdi vhodnosť zákroku práve pre vás. Priblíži vám operačný postup, pooperačný režim, upozorní na možné komplikácie. Potom na recepcii objedná operačné vyšetrenie, ktorého súčasťou je aj ultrasonografické vyšetrenie pŕs, a dohodnete sa na termíne operácie.

2. Modeláciu pŕs trvajúcu zhruba 2 hodiny podstúpite v celkovej anestézii. Ešte pred zákrokom lekár zaistí fotografie východzieho stavu, potrebné nameranie a načrtne líniu operačných rezov. Brandeis Clinic disponuje špeciálnym anestéziologickým prístrojom Fabius plus, ktorý dokáže presne dávkovať medikamenty, čím je šetrný k organizmu. Operácia spočíva v redukcii nadbytku kože, modelácii pŕs a uložení dvorcov do žiadanej polohy. Koža sa zašíva jemným samovstrebateľným stehom, aby boli operačné jazvy čo najmenej viditeľné. Majú podobu obráteného písmena T a nachádzajú sa po obvode a pod dvorcom prsníka. Prevenciou krvných výronov je drenáž, ktorá sa zavádza do druhého dňa po operácii, a prsia zároveň fixuje elastický obväz. Počas operácie klientka užíva ako prevenciu antibiotiká.

3. Nasleduje nutná hospitalizácia na klinike v dĺžke 1 až 2 dní. V Brandeis Clinic sa dočkáte kvalitnej pooperačnej starostlivosti, pretože jedna sestrička tu má na starosti maximálne 4 pacientov. Mimoriadny je aj komfort izieb s posteľami najvyššej triedy, ktoré nedovoľujú namáhanie operovaných miest. Na izbách sú kyslíkové masky, sociálne zariadenie a televízia. Pri hospitalizácii dostáva klientka lieky na tlmenie bolestí a preventívne antibiotiká. Po 24 hodinách po operácii je na rade preväz, pri ktorom sa odstráni drenáž a pacientka dostane špeciálnu podprsenku.

4. Po modelácii pŕs sa 6 týždňov nosí elastická modelačná podprsenka. Až do zhojenia operačných rán je nutné dochádzať na preväzy. Návrat do práce je možný zhruba po 14 dňoch. Prvé 2 mesiace po zákroku chirurgovia doporučujú vyhýbať sa náročnejším aktivitám a dvíhaniu ťažkých predmetov.

5. Pooperačné jazvy vyblednú do 3 až 6 mesiacov po modelácii pŕs. Uzavretú jazvu je možné zjemniť nočným silikónovým krytím, prípadne profesionálnym laserom

Zaujala vás modelácia pŕs, ale nemáte dostatok financií? Ani to nie je problém, priamo na recepcii Brandeis Clinic si môžete vziať pôžičku. Neváhajte a objednajte sa na konzultáciu!

Foto: youtube.com