Nákaza COVID-19 zmenila radikálne naše životy. Školy a škôlky sú zatvorené, mnohí pracujú z domu a vychádzame von len minimálne. Neorganizujeme hromadné stretávky a na tvárach máme rúška. Dôležitá je samozrejme hygiena, dezinfekčné gély a iné prostriedky na dezinfekciu sú permanentne vypredané. Každým dňom pribúda viac nakazených pacientov.

K polovici mesiaca apríl sa počet pozitívne testovaných na nový koronavírus zvýšil na Slovensku na počet 863. Žiaľ, celkovo už tejto chorobe podľahlo v našej krajine 6 ľudí. Na nový koronavírus zomrel 89-ročný muž z Trnavy a tri ďalšie smrteľné prípady sú z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Aktuálne je v tomto zariadení 51 pozitívne testovaných klientov a 5 pracovníkov.

Hospitalizáciu si pre toto ochorenie podľa Národného centra zdravotníckych informácii vyžiadalo 141 pacientov na Slovensku. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sa lieči 5 pacientov a štyria sú na pľúcnej ventilácii. Vďaka včasne zavedeným opatreniam sme jednou z krajín, kde je počet nakazených a úmrtí najmenší. Aj napriek tomu nás každý jeden prehratý boj s COVID-19 zabolí.

Zdroj: cas.sk | Foto: pexels.com