Už sme si akosi zvykli na to, že nápady, pochádzajúce spoza veľkej mláky, bývajú často viac než originálne a na naše pomery i možno extrémne. No keď je reč o tragédiách, pri ktorých umierajú naši najmenší, aj originálny tip je vítaný. Najnovšie ktorýsi Američan prišiel s nápadom, ako „nezabudnúť“ svoje dieťa v rozhorúčenom aute. Vraj stačí tak málo! Prečo to doteraz nikoho nenapadlo? 

Každé leto nás médiá informujú o smutných prípadoch, koľko detí zbytočne zomrelo v žeravých autách. Sú to správy tak tragické, že človek nemá silu ich čítať. Rodičia svoje deti vraj zabudli, iba na chvíľu odbehli, prípadne si našli výhovorku, ako svoj čin ospravedlniť či zľahčiť. „Pomoc“ však prichádza aj pre nich, bez ohľadu na okolnosti, dôsledky či dôvody. Ktosi objavil spôsob, ktorý je tak jednoduchý, že Američanky a ich partneri na svoje deti v autách odteraz vraj zaručene nezabudnú. Stačí sa vyzuť!

Naozaj to zachráni topánka?

Viaceré americké médiá, vrátane sociálnych sietí, apelujú na mamičky s radou: V aute sa vyzujte, stačí jedna topánka. Odložte ju vedľa autosedačky s bábätkom a pokojne šoférujte. Keď vystúpite z auta, chýbajúcu topánku na nohe si veľmi rýchlo všimnete a vďaka tomuto fígľu na svoje dieťatko v aute nezabudnete.

Výzva prichádza v čase, kedy policajné štatistiky zaznamenávajú enormný nárast tragických úmrtí detí v žeravých automobiloch potom, ako tu zostali z rôznych dôvodov uzamknuté a nepovšimnuté. Nápad preto mnohé matky vítajú. Sú však i také, ktoré myšlienku aj patrične a so zdravou dávkou logiky komentovali, tak ako čitateľka s nickom Jenntip:

„Čo tak sa konečne stať zodpovedným rodičom a NEZABUDNÚŤ, že vaše dieťa je s vami v aute? Pokiaľ dieťa nedovŕši 18 rokov, máte iba jedinú prácu. Tak si svoju prácu aj robte!!!“

Zdroj: www.youtube.com | Foto: www.youtube