Áno, aj celebrity boli najskôr deti. No vyrástli, dospeli a dozreli do krásy. Z roztomilých chlapcov sa stali rockeri, ktorí na koncertoch rozbíjali gitary. Zo škaredých káčatok nádherné divy, pred ktorými kľačí svet na kolenách. Poznali by ste tieto – dnes známe tváre – z čias sladkého detstva? Skúste to…

 

„We will rock you“ alebo „We are the champions“ – s týmito piesňami sa spája iba jediné meno: Freddie Mercury. Vlastným menom Farrock Bulasara sa narodil na Zanzibare dobre spoločensky a finančne situovaným rodičom. Detstvo prežil v Indii, neskôr sa presťahoval do Londýna, kde študoval grafický dizajn.

Z kostolného zboru do sveta

Ak do vyhľadávačov napíšete indíciu Kráľ rock´n rollu – dostanete iba jedno meno – Elvis Presley. Ako dieťa spieval v kostolnom zbore a pri narodeninových oslavách. Keď oslavovala jeho mama, daroval jej vlastnú pieseň, ktorú za štyri doláre nahral v miestnom štúdiu. Pieseň síce neprerazila, no všimol si ho hľadač talentov a raketovo odštartoval jeho kariéru.

Vysoký vzlet, prudký pád

Dievčatko na fotografii je Amy Winehouse. Milovaná a nenávidená. Večná rebelka pochádzala zo židovskej rodiny, v ktorej sa počúval najmä jazz. Navštevovala niekoľko škôl, z každej ju pre neprispôsobivé správanie a excesy vylúčili.

Z ľadového kráľovstva do sveta

Hudba speváčky Bjőrk nelahodí každému uchu. No stále predáva milióny albumov ročne. Prvé detské piesne od Bjőrk vysielali miestne islandské rádiá ešte v čase, kedy sa iné jej rovesníčky hrávali s bábikami.

Bral lieky na ADHD

Kurt Kobain, spoluzakladateľ skupiny Nirvana, mal otca tyrana. Ten ho údajne často bil i za maličké prehrešky, ako napríklad silno zabuchnuté dvere. Počas školy mu zistili hyperaktivitu, užíval silné lieky na kontrolu sústredenia, ktoré uňho údajne vyvolali závislosť.

Silne krátkozraký syn námorníka

Už v ranom detstve sa stal silne krátkozrakým a bol tak odkázaný na hrubé dioptrické okuliare. Tie mu zostali až do dospelosti, stali sa pre neho typické. Reč je o Johnovi Lennonovi, synovi námorníka, ktorý ho už ako dieťa opustil. Matka sa o Johna nedokázala postarať sama a tak žil u tety.

Sama si vravela Škaredé káčatko

Tvrdila o sebe, že má veľké ústa, odstávajúce uši a vďaka strojčeku na zuby je Škaredé káčatko. Narážala na posmech spolužiakov, dnes je najlepšie zarábajúcou herečkou sveta. Miluje kone, v detstve túžila byť veterinárkou. Julia Roberts.

Zdroj: www.extrastory.cz, www.brightside.me, www.wikipedia.org | Foto: www.pinterest.com, www.pixabay.com, www.brightside.me, www.youtube.com, www.facebook.com