Tento týždeň prebiehal súdny proces s 26-ročnou Rachel Tunstillovou, ktorá bola oficiálne obvinená z vraždy svojej práve narodenej dcérky. Podľa obžaloby dobodala novorodenca kuchynskými nožnicami a to najmenej 15- krát. Zvlášť odporný je motív tohto hrozného činu. Jednoducho sa nechcela kvôli materstvu vzdať svojej kariéry!

 

Obžalovaná pracovala na vysokom manažérskom poste v psychiatrickom zariadení Benjamin House Care Home v meste Burnley. Má bakalársky titul z oboru psychológia a magisterský titul z foreznej psychológie.

Kariéra nadovšetko

Rachel svoje tehotenstvo pred okolím tajila, zrejme otehotnela náhodou po zlyhaní antikoncepcie. Ranné nevoľnosti pripisovala bylinkovému čaju, ktorý pila. Obžaloba tvrdí, že svoje dieťa zabila, lebo ho pokladala za prekážku vo svojej kariére. Podľa svedectiev bol tento jej strach oprávnený. V zariadení platili prísne pravidlá a tehotné ženy boli v tejto práci nežiaduce. Na túto skutočnosť ju preukázateľne upozornil aj jej nadriadený len krátku dobu pred tragédiou.

Vražda ako potrat

K činu došlo vo večerných hodinách, potom ako sa Rachel vrátila z práce. V kúpeľni svojho bytu porodila dievčatko Mia Kelly. To ale vzápätí našlo krutú smrť. Po usmrtení bábätka vyhodila jeho telo do koša na odpadky. Jej priateľ a otec bábätka Ryan Kelly bol pritom celý čas v byte a hral hry na XBOX-e.

Podľa Kellyho výpovede sa Rachel zatvorila do kúpeľne a bola tam 3 hodiny. Jednu chvíľu si vypýtala nožnice. Hovorila, že práve potratila a potrebuje nožnice, aby potrat bezpečne dokončila. Kelly ďalej vyhlásil, že celý čas bolo za dverami kúpeľne ticho až na približne 20 minút, kedy začul nepríjemný prenikavý zvuk, ktorý znel ako voda vytláčaná z plastovej fľaše. Počas trvania „potratu“ odmietala zavolať lekársku pomoc.

Odhalený zločin

Napokon sa ale u Rachel objavili komplikácie a ona bola nútená ísť do nemocnice. Zdravotnému personálu tvrdila, že potratila v 5. týždni tehotenstva, ale zrejme jej ešte časť plodu ostalo v maternici.

Polícia pri vyšetrovaní najskôr zatkla Ryena Kellyho. Rýchlo ale vyšlo najavo, že Kelly nemá s týmto hrozným činom nič spoločné. Bol presvedčený, že je jeho priateľka tehotná len pár týždňov a sama ho ubezpečovala, že takýto priebeh je v poriadku. Samého ho šokovalo, že v skutočnosti bola medzi 36.- 37. týždňom tehotenstva. Vyšetrovanie ďalej preukázalo, že bábätko malo vyvinuté všetky životné orgány a určite sa narodilo živé. Zomrelo až na následky brutálneho útoku od vlastnej matky.

Výhovorky vs. dôkazy

Rachel obvinenie z vraždy odmieta. Najskôr prišla s verziou, že Mia nedýchala keď sa narodila a ona ju nedokázala oživiť. Túto verziu však žiadny dôkaz nepodporil. Navyše Rachel mala preukázateľne absolvované kurzy prvej pomoci, ktoré zahŕňali aj resuscitáciu dieťaťa.

Ďalším argumentom obhajoby bola čiastočná amnézia. Tvrdili teda, že obžalovaná si z tragického dňa nepamätá všetky podrobnosti, teda konala v určitom tranze. Prokurátor ale poukazuje na rôzne web stránky, ktoré vraždiaca matka navštívila v ten hrozný deň. Podľa jej iPadu, a mobilného telefónu vyhľadávala informácie súvisiace s potratom. Obžaloba to pokladá za dôkaz, že Rachel Tunstillovej bol prednejší pohodlný, bezproblémový životný štýl, ako život jej nechceného dieťaťa.

Zdroj: conservativenews.com; express.co.uk/news | Foto: pixabay.com; pexels.com