Niekedy až tvrdá rana osudu nás prinúti zamyslieť sa nad svojim životom. J. R. Stoment zažil tú najhoršiu vec, ktorá ho prinútila zamyslieť sa nad sebou a nad prioritami. Dovtedy bol vorkoholik a dlhé hodiny sedel v práci. Jedného dňa sa dozvedel tú najhoršiu správu – jeho syn zomrel.

Tento moment v ňom všetko zmenil. Náhle si uvedomil, že mu celé roky unikalo to podstatné a kvôli dlhým hodinám v práci premárnil vzácny čas so svojim synom. Čas, ktorý už nikdy nevráti späť.

Na sociálnej sieti začal rozprávať o najťažších chvíľach vo svojom živote: Pred ôsmimi rokmi som bol otcom dvoch dvojičiek a bol som jedným zo zakladateľov firmy Cloudability. Pred tromi mesiacmi som celú spoločnosť kúpil a pred tromi týždňami mi zomrel syn.“

Keď sa dozvedel túto hroznú správu, bol práve v práci. Manželka mu oznámila, že ich syn nežije. Naskočil do auta a utekal domov. Ich syn Wiley ležal v posteli a vyzeralo to, akoby len spal. Vtedy si začal uvedomovať, o čo všetko s ním prišiel. Za osem rokov mal len týždeň dovolenky.

„Prial som si, aby som niektoré veci robil inak. Bol som smutný, že som nevidel niektoré veci, ktoré robieval. Moja žena mi neustále pripomínala, čo všetko stihol zažiť,“ rozprával zronený otec. Chýbal pri množstve synových zážitkoch a úspechoch.

Spomína aj na posledný deň s Wileyom. Bol vtedy na neho zbytočne prísny. Večer dali synov spať, ešte predtým ako zaspali, sa stihol otec so synom zmieriť. Rána sa už ale chlapec nedožil. Zomrel v noci. Rok predtým mu diagnostikovali typickú miernu formu epilepsie a všetci lekári rodičov ubezpečovali, že sa nemusia ničoho obávať.

Tento otec na záver svojho príspevku odkazuje všetkým rodičom:

„Objímajte vaše deti a netrávte všetok váš čas v práci. Pretože potom si to nebudete môcť odpustiť, rovnako ako ja. Došiel som k záveru, že v živote musí byť rovnováha, ale ja som ju nemal. Teraz, keď píšem tento príspevok, prišiel za mnou môj druhý syn Oliver a namiesto toho, aby som ho poslal preč, rozhodol som sa s ním zahrať. Škoda, že za túto lekciu som musel zaplatiť príliš vysokú cenu.“

Zdroj: linkedin.com, dobrenoviny.sk | Foto: Instagram /J.R. Stoment