V dnešnej uponáhľanej dobe je na nás kladených stále viac a viac podnetov. I dospelí majú niekedy problém sa s tým všetkým vyrovnať. Zatriediť si, čo je dobré a čo zlé. Čo potom naše deti?

 

Pozrime sa, čo robiť, aby sme z našich krpcov vychovali silné osobnosti. Jedincov, ktorí ani v dospelosti nebudú mať problém orientovať sa v tomto čoraz zložitejšom svete.

Buďte pre deti tým pravým vzorom

V médiách sú deti vystavené neskutočnému množstvu informácií. Môžu si vybrať čo je dobré a čo naopak nie. Vy im vždy hovorte pravdu a nastavte im tie správne hodnoty. Nezakazovať! Deti sa vždy dostanú k tomu čo chcú. Naopak naučiť deti urobiť si správny názor, vytvoriť si správnu mienku.

Buďte vyrovnaní a pokojní rodičia

Byť rodičom je nesmierne ťažké. Stále sa ponáhľať – práca, rodina, deti. Neukazujte však vašim deťom chaos a nervozitu. Snažte sa byť rodičia, ktorí sa tešia zo svojho rodičovstva. Buďte šťastní a dobre naladení.

Veďte deti k láske a pokore

Ak budete v láske žiť a nielen o tom hovoriť, vnesiete to zaručene aj do života vašich detí.

Učte deti pomáhať

Naučte deti, že pomáhať druhým je krásna vec. Budú mať s toho dobrý pocit, lebo keď niekto dáva, dvakrát dostáva.

Učte deti úcte k starším a autoritám

Nech vaše deti poznajú slovo „ZODPOVEDNOSŤ“

Hľadajte spolu s vašimi deťmi ŠŤASTIE

Naučte ich tešiť sa z maličkostí. Že nielen nová hračka a drahá dovolenka nás napĺňajú, ale i taký nedeľný obed v kruhu rodiny je na nezaplatenie.

Nájdite v deťoch „SVEDOMIE“

Neustále sa s deťmi smejte!!!!

Foto: pixabay.com