svetlonos

Aj vo vašom okne sa už možno usadil svetlonos. V preklade vyrezávaná oranžová tekvica, do ktorej sa môže zapáliť sviečka a symbol Halloweenu je na svete. Tento sviatok sa z Ameriky a ďalších krajín postupne udomácnil aj u nás doma. Nie je nič nezvyčajné, že aj naše deti si na posledný októbrový deň zháňajú strašidelné masky a menia sa na upírov či čarodejnice.

Zvykom amerických detí je koledovanie v takýchto maskách, kedy chodia od domu k domu a za odmenu dostanú sladkosti. Súčasťou tohto dňa bývajú rôzne halloweenske párty so špeciálnou výzdobou plnou pavučín, kostlivcov či príšer. A aj takéto akcie sa pomaly ale isto dostávajú do našich končín.

Čo si o tom myslíte vy? Hlavne mladšej generácií sa obdobie všetkých svätých už akosi automaticky spája aj s týmto americkým sviatkom, mnohí mu však neprichádzajú na chuť.

Ak nie ste vyslovene znechutení a svetlonosa by ste si do okna dali radi aj vy, máme pre vás návod, ako si ho jednoducho a rýchlo vyrobiť. Zoberte si na pomoc svoje ratolesti a pri spoločnej práci im môžete porozprávať o tom, ako americké deti oslavujú Halloween. 🙂

zdroj: youtube.com, wikipedia.org