Len aby bolo zdravé, povieme si, keď zistíme, že nás bude o jedného viac. Ale zvedavosť je zvedavosť. A ľudia nás nenechajú poslušne sa guľatieť. Ak máte špicaté bruško, bude to určite chalan, ak guľaté baba. Vedci však (konečne) prišli na spôsob, ktorým sa dá zistiť pohlavie dieťaťa aj bez lekára. Tak poďme to vyskúšať!

Určite si mnohé z nás vypočuli vyššie spomenuté tipovačky a možno aj rôzne iné. 🙂

„Aj ja som bola taká špatná, keď som čakala dievčatko.“

Presne to si naša čitateľka vypočula od poštárky, keď čakala dcérku. Hovorí: „Chúďatko, určite to tak nemyslela, ale veru, vtedy, keď mi puchlo aj obočie, ma to veru nepotešilo. Našťastie toto mám už za sebou.“ Tie, čo si spokojne hladkáte tehotenské brušká, zbystrite pozornosť. Adam alebo Eva? To je otázka!

Počas 23 rokov sa uskutočnila masívna štúdia založená na pozorovaní viac než 68 miliónov pôrodov. Ich zistenia sú prekvapivé. Ženy, ktoré menej pribrali v tehotenstve, čakali s najväčšou pravdepodobnosťou dievčatko. 51% žien, ktoré pribrali menej než 10 kíl, porodili dievku.

Samozrejme, štúdia brala do úvahy súvislosti, nie príčinu. Neznamená to, že ak si v tehotenstve odopriete sladké a budete držať svoju váhu v tabuľkových hodnotách, tak budete mať dievčatko. Genetiku neoklamete a na pohlavie sa môžete sťažovať jedine u otecka dieťaťa.

Štúdia však odhalila ďalšie zistenia. Viac sa bohužiaľ potrácajú chlapci, než dievčatá, pričom riziko potratu súvisí s nízkou hmotnosťou mamičky. Takže ak plánujete bábätko, doprajte si dostatok kalórií. Ale samozrejme, netreba to preháňať. Veď už dávno neplatí, že treba papať za dvoch. 🙂

Foto: pixabay.com