ocko s dcérkou

Ak čakáte svoje prvé dieťa, možno uvažujete nad tým, aké to bude, keď sa narodí, medzi vami a vašim partnerom. Či sa váš vzťah zmení, niekam posunie, ostane rovnaký. Možno vám už kamarátky povedali, že to bude iné, že vám pôjde partner na nervy, aj keď vlastne nič zlé neurobí.

 

Že si to neviete predstaviť a vám sa to nemôže stať? A možno to zažívate už teraz, v posledných týždňoch tehotenstva, keď nemôžete spať, lebo už vám v žiadnej polohe nie je pohodlne a dieťatko má v noci v brušku diskotéku, váš partner si spokojne odfukuje a vás to vie vytočiť do nepríčetnosti, či nie?

Odnieslo si to len a len moje telo

Len vy nosíte dieťa 9 mesiacov pod srdcom a hoci sa snažíte si toto obdobie užívať, nie vždy sa to dá. Trápia vás nevoľnosti, neskôr časté chodenie na toaletu, pálenie záhy, bolesti krížov, kĺbov, bruško vás obmedzuje v pohybe. Nemôžete sa zohnúť a sama sa obuť. Možno ste pribrali viac ako sa píše v múdrych knihách. Zmietajú vami hormóny a keď sa pozriete na partnera, ktorý je stále rovnaký, nič mu neprekáža, nič ho nebolí, tak to zabolí vás a pritom on za to naozaj nemôže.

Iba JA som prišla o svoj život spred materstva!

No áno, mužov režim sa nemení príchodom dieťaťa. Ráno ide do práce, po práci má buď nejaký program alebo ide domov. Zatiaľ čo vy prebaľujete, dojčíte, varíte, nespíte, nemáte čas si čítať alebo robiť niečo, čo vás pred narodením dieťaťa napĺňalo.

Iba ON dostáva za svoju prácu uznanie!

Kto vás pochváli za celodennú starostlivosť o deti a domácnosť? Deti to ešte nevedia povedať, lebo sú malinké a manžel si stále myslí, že váš deň na materskej je totálna dovolenková pohodička. Však práčka vyperie, sušička vysuší, umývačka umyje. Treba ho nechať párkrát s dieťaťom a pripomenúť, že sa predsa o všetko okolo domácnosti postarajú už spomenutí pomocníci.

Zvládol prebaliť? Je superman!

Ó, otecko prebalil svoje dieťatko! Je to hrdina. Spraví to raz a bude sa s tým chváliť možno celé plienkové obdobie. To, že vy to urobíte cez deň nespočetne veľakrát, to nevidí nikto, ani vás za to nikto nepochváli.

Stále chce to „svoje“

Pán tvorstva príde z práce domov, skonštatuje, ako vám je dobre, že ste nemusela počúvať toho nudného šéfa na porade, zhodnotí, že ste zase neupratovala (nieee, len 4x dnes), v lepšom prípade si ohreje večeru, v horšom to urobíte vy. Však ste na dovolenke, tak čo by ste nemohla obslúžiť manžela. Keď uložíte deti spať, tak sa dožaduje vašej spoločnosti, tak ako voľakedy. A len občas si všimne, že ste unavená, nevládzete a najradšej by ste spali aspoň dva dni vkuse.

Vždy je u detí ten zábavnejší

Ockovia to s deťmi vedia. Šaškujú, vymýšľajú, bláznia sa, šteklia sa. Zatiaľ čo vy, väčšinou vymýšľate pokojnejšie aktivity. Takže čo tam potom, že ste s deťmi celé dni doma, keď príde tato, deti majú malé Vianoce.

Ale nechceme vás strašiť, síce takýchto chvíľ, kedy budete na muža nahnevaná, pribudne, ale stále ho budete milovať a roztápať sa pri pohľade na otca vašich detí, keď ich vezme do náručia a budú sa stískať, bozkať, smiať. Sú to neopakovateľne krásne chvíle. Nezabudnite na to.

Zdroj: maminka.cz | Foto: pixabay.com