Keď Alejandro Benitez (30) ohlásil koniec svojej profesionálnej kariéry futbalistu v treťoligovom argentínskom klube Central Larroque, nikto netušil, aký dôvod ho k tomu viedol.

 

Až neskôr sa dostala von informácia, že Alejandro, prezývaný Lulo, daroval svojmu malému deväťmesačnému synovcovi dar, ktorý sa darovať bežne nedá.

Milo Romani sa narodil s vrodenou chorobou a pri živote ho mohla udržať len transplantácia pečene. Prvým darcom mala byť Milova mama, ale tá v minulosti musela absolvovať operáciu srdca. Lekári ju preto kvôli možným komplikáciám z darcovstva vylúčili.

Po absolvovaní testov bolo potvrdené, že ďalším možným darcom  je práve Alejandro. Športovec nezaváhal ani vo chvíli, keď mu lekári oznámili, že v kariére futbalistu už nebude môcť pokračovať.

Šťastie najväčšie

V nemocnici Hospital Austral de Pilar v Buenos Aires začiatkom júla podstúpil malý Milo Romani transplantáciu a podľa informácií sa mu dobre darí.

A hoci Alejandro už nemôže hrávať futbal, bude sledovať, ako Milo rastie a spolu s ním sa môže tešiť zo života. A to je to najväčšie šťastie týchto dvoch transplantáciou prepojených bytostí.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram