Ste frustrovaná? Cítite sa bez života a hľadáte v ňom nejaký hlbší zmysel? Kedy ste naposledy robili to, čo vás baví a zaujíma? Čo ak rodenie detí a staranie sa o manžela nie je to jediné, pre čo bola žena stvorená?

Život nie je prechádzka ružovým sadom, ak si ho takým urobíte. Nič nie je ideálne ak sa o to silou mocou snažíte a tlačíte na pílu. Ako žiť šťastne a nestrácať pri tom životodárnu energiu, ktorá z vás ešte pred rokmi priam sršala? Tiež sme sa nad touto témou zamysleli a dospeli sme k viacerým poznatkom.

Lepší vták na dlani ako . . . v hrsti. Prečo?

Je to ale naozaj tak? Tým „vtákom“ nemáme na mysli časť mužského tela, ale muža ako celok, či partnerstvo. Ak žena dovŕši určitý vek, je tlačená spoločnosťou, aby sa vydala a plodila deti. Reklamy v televízii vás do tohto „prirodzeného“ stavu priam tlačia: „buďte skvelou matkou a perfektnou partnerkou!“ Cítite to však vo vašom vnútri rovnako? Čo ak práve po tridsiatke dostávate druhý dych a máte chuť cestovať, prihlásiť sa na kurz tanca, či začať podnikať? A prečo to aspoň neskúsiť? Ak je vaše “ vnútorné volanie“ silné, pustite sa do toho, čo milujete a čo vás napĺňa! Nájdite si na to čas. Je to váš čas, nikoho iného. Povinnosti síce sú, ale môžete si pre ne určiť druhotnú prioritu.

Mať rodinu za každú cenu nie je vždy najlepšia cesta. Ak však vaše srdce piští po plodení a sadení stromu, nech sa páči. Dôležité ste vy a vaše rozhodnutie. Ak cítite, že ten čas na vás ešte neprišiel ale biologické hodiny by sa už mali podľa „spoločenských štatistík“ ozvať tik-tak, no oni stále mlčia, nezúfajte. Všetko je v poriadku. Biológia každého človeka je iná. Každej žene klope Plodnosť na dvere v iný rok a dátum :-D. Prestaňte sa do niečoho nútiť a siliť, ak to nie je i súčasťou vášho presvedčenia. Ak neviete, čo chcete, je to tiež v poriadku, vyčkajte chvíľku a čas vám ukáže cestu. Preto je lepšie vtáka nechať slobodne sedieť na dlani ako ho silou mocou držať a zvierať.

„Skutočná sila človeka nespočíva v jeho fyzickej sile a zovretí dlane, ale v tom, že si je vedomý toho, že darovaním slobody dosiahne omnoho viac.“

Každé rozhodnutie, ktoré urobíte je správne!

Naozaj je to každé rozhodnutie i to, ktoré sa vám javí ako zlé, či nesprávne. Pretože s plynúcim časom vás to rozhodnutie niekam dovedie a posunie. Buďte k sebe láskavé a dožičte svojmu telu i duši vypnúť a skutočne si oddýchnuť. Vypnite televízor na celý týždeň a choďte sa bosá poprechádzať po tráve. V spojení so zemou bosými nohami sa k vám dostavia odpovede na všetky vaše otázky a ešte k tomu omladnete o desiatky rokov!

Prestaňte sa vnímať ako továreň na deti! Ste nádherná žena, plná energie a túžob. Začnite si ich napĺňať už dnes, práve teraz! Nie zajtra! Práve teraz urobte to, čo by ste chceli urobiť zajtra a potom, keď pôjdete spať sa usmejte do tmy a buďte s pokorou hrdá na to, kto ste. Pretože ďalší exemplár so všetkými vlastnosťami a darmi, ktorými oplývate na tejto zemi, nejestvuje. Ste jediná! Každá z vás je jedinečný exemplár. Milujte to kto ste a ešte viac milujte to, kým nie ste. Prajeme vám krásny deň!

Foto: pixabay.com