Zažívame chvíle, aké sme doteraz nepoznali. Svet zmieta vírus, ktorý prináša obete a čo je najsmutnejšie, nevyhýba sa ani tým najmenším a najzraniteľnejším z nás. Svet má najmladšiu obeť koronavírusu COVID-19. Je ním len 29-dňové bábätko, ktoré malo celý život pred sebou.

Chlapček sa narodil na Filipínach a ako potvrdila tamojšia ministerka zdravotníctva Maria Rosario Vergeireová, bol mu zistený veľký zápal pľúc. Ani nie mesačné bábätko pre dýchacie problémy museli hospitalizovať v nemocnici. Následne chlapcovi bol spravený test na COVID-19 a ten vyšiel pozitívne. Príčinou smrti chlapčeka bola otrava krvi s neskorým nástupom v dôsledku infekcie dýchacích ciest.

V tejto krajine sa prvý prípad ochorenia vyskytol už 5. marca a 5 dní na to už prišli na rad bezpečnostné opatrenia, kedy takmer polovica obyvateľov zostala v domácej karanténe. Podarilo sa tak zabrániť nakazeniu až takmer 8 miliónov ľudí. Situácia na Filipínach je nasledovná – z 5660 nakazených ľudí je už 435 vyliečených, žiaľ obetí bolo 362.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pexels.com