Blížia sa Vianoce a vy nemáte ani financie ani nápad na darčeky? Pamätáte sa, keď sme boli ešte deti a nemali sme takéto problémy? Nakreslili sme nejaký obrázok alebo pohľadnicu a naši rodičia boli z toho paf.

Nemusíte toho báť, pretože ani teraz nemusíte byť nejako extra zručné, stačí dobrý nápad a trocha kreativity. Na internete nájdete mnoho nápadov, ako niektoré veci vytvoriť alebo obnoviť.

Ja vám dnes prinášam metódu string art. Je veľmi jednoduchá a lacná varianta darčeka. Ide o techniku, na ktorú potrebujete iba klince, kladivo, nejakú vlnu alebo špagát a drevený podklad. Výber farby a tvaru dreveného podkladu je už len na vás.

Najprv si zvolíme motív, ktorý by sme chceli mať na obraze. Môže to byť obyčajné srdiečko alebo písmeno z abecedy. Šablónu si pripravíme, že zvolený obrázok vytlačíme na papier a potom ju vystrihneme, priložíme na drevo a po okraji šablóny začneme pribíjať klince cca 1 cm od seba vzdialené. Na priloženú šablónu začnete pribíjať klince. Začnete na okraji šablóny. Medzera medzi klincami by mala byť cca 1 cm, ale môže byť aj viac. S klincami vytvoríte akoby obrys šablóny. Potom odstránite šablónu. Vezmeme vlnu a na prvom klinci urobíme okolo hlavičky uzol. Následne pokračujeme a vlnu obtočíme okolo každej hlavičky klinca. Najprv si spravíme obvod šablóny a potom pokračujeme s vypĺňaním vnútra. Tam už neplatia žiadne pravidlá. Vlnu môžme obtáčať zprava, zľava, do boku, ako sa vám to bude páčiť.

A obraz je už aj hotový. Obraz, ktorý som vytvorila ja k jubileu, sa zmestil do cenovej kategórie do 5 €.

Autor: Lucia Kaločaiová