Hurá, dovolenková sezóna začala. Ak sa na tú svoju chystáte s deťmi, istotne rozmýšľate, čo, okrem oblečenia, by ste im mali do batožiny pribaliť. Hračky a jedlo sa dajú kúpiť aj priamo na mieste, určite ale vezmite lieky, nech nemusíte behať po lekárňach v cudzine a rukami-nohami vysvetľovať, čo dieťatko trápi.

Skontrolujte si teda s nami zoznam pomocníkov, či už idete relaxovať k moru, do hôr alebo len na dedinu k starým rodičom.

Pravidelne užívané lieky

Deti s alergiami, cukrovkou či inými ochoreniami nemôžu prerušiť liečbu, a preto si pre ne nezabudnite zobrať dostatočné množstvo potrebných liekov na celý pobyt (prípadne aj viac, keby niečo).

Tráviace ťažkosti

Trávenie vie narobiť šarapatu a pokaziť rodinnú pohodu. Preto majte so sebou lieky na nevoľnosť z cestovania, rehydratačný roztok pri zvracaní a aj niečo na zastavanie hnačky. Podľa veku dieťaťa zvoľte prášok, ktorý rozpustíte vo vode, prípadne zamaskujete v polievke alebo tablety.

Nádcha

Klimatizácia vie nádchu spustiť raz-dva. Je dobré mať po ruke sprej s morskou soľou a aj sprej alebo kvapky na liečbu nádchy a uvoľnenie nosa. Vyberajte podľa veku dieťaťa.

Teplota a bolesť

Pri teplote a bolesti si môžete vybrať z paracetamolových alebo ibuprofenových sirupov, čapíkov alebo tabliet. Deti si poznáte najlepšie a viete, čo do nich v prípade potreby dostanete najlepšie alebo čo im najrýchlejšie zaúčinkuje.

Zapareniny

Mastičiek na zapareniny je na trhu veľmi veľa, tak si prihoďte svoju osvedčenú do tašky.

Odreniny

Na odreté kolienka pomôže dezinfekčný sprej, najlepšie taký, čo neštípe. Náplasti s detskými motívmi určite boľavé miesto „zahoja“ skôr.

Štípance

Komáre či iný hmyz vedia poštípať veľmi nepríjemne. Okrem repelentu si pribaľte aj antihistaminiká v podobe kvapiek aj gélu, ten poštípané miesto veľmi rýchlo schladí a upokojí.

Spálenie slnkom

Nezabudnite na opaľovací krém, pre deti s UV faktorom 30 a viac. Ak sa už spália, tak pomôže panthenolový sprej.

Do očí a uší

Je dobré zabaliť si aj voľno-predajnú mastičku do oka pre prípad zápalu očných spojoviek a kvapky do uší na báze alkoholu.

Mali ste nachystané aspoň niečo zo zoznamu? Ak nie, určite do začiatku dovolenky stihnete návštevu lekárne a v kufri vyčleníte týmto pomocníkom miesto. Radšej ich mať so sebou a nepoužiť, ako potom ľutovať.

Zdroj: choredieta.sk | Foto: pixabay.com