Detská obrna je vážne ochorenie, ktoré postihuje nervový systém človeka. Pokiaľ nebude správne fungovať, môže to mať vážne následky, ako napríklad ochrnutie celého tela ale najmä dýchacích ústrojov. Toto ochorenie kedysi spôsobovalo smrť u detí, no vďaka finančnej pomoci Billa Gatesa sa zdá, že čoskoro sa táto choroba vymaže z povrchu zemského!

 

Toto ochorenie trápilo kedysi veľa matiek, nakoľko im deti zomierali pred ich očami. Bolo to zákerné ochorenie, ktoré si vyžadovalo extrémnu liečbu! Choroba sa šíri najmä nedostatočnou hygienou, preto je typická pre chudobné rodiny.

Vďaka pokrokom v lekárstve a vakcínam sa počet nakazených touto chorobou znižoval. Veľkú zásluhu má na tom aj svetoznámy magnát Bill Gates, ktorý prispel svojou nadáciou sumou 2,6 miliardami eúr, čím sa toto ochorenie úplne znížilo!

Bill Gates má v pláne úplne vymazať pojem detská obrna. Podľa všetkých výpočtov, by k tomu malo dôjsť v roku 2020. Nuž, ale plány sa rozpustili, pretože je situácia ešte lepšia než očakávali, takže sa s týmto ochorením môže svet definitívne rozlúčiť koncom tohto roku!

Na svete ostalo len 12 prípadov, u ktorých sa táto choroba drží. Je to v krajinách Afganistan a Pakistan. Samotné finančné injekcie od Gatesovcov však ochorenie nezničia, treba na to skúseného odborníka. Týmto odvážlivcom sa stal lekár Jay Wenger, ktorý sa pustil do boja so zákernou chorobou priamo na mieste diania.

Zdroj: today.com | Foto: Facebook, Instagram