V tejto časti by som sa rada venovala oblečeniu pre bábätko. Všetky tie malé vecičky sú také zlatučké a milučké a niekedy veru aj hrozne drahé. Nehanbite sa nakupovať aj v second-handoch, veď v dnešnej dobe tam nakupujú aj známe blogerky, tak prečo by tam nemohla nakupovať aj obyčajná mamička. Avšak opäť pozor, že nie všetko použité musí byť dobré a lacné. Niekedy máme to šťastie, že vychytáme aj skvelé zľavy a výpredaje, takže radšej sa poriadne všade popozerať a až potom nakupovať.

  1. Detská perinka/zavinovačka – každý ju pozná pod iným názvom, avšak funkcia je rovnaká. Ja som sa rozhodla pre tú klasickú bielu, v akej som ešte aj ja ležala, neviem tie moderné ma akosi neoslovili.
  2. Detské rukavičky/čiapočky – najlepšie sú bavlnené a jednofarebné.
  3. Detské body – krátky, dlhý rukáv. Z najmenších veľkostí nekupujte veľa, dieťatko rýchlo rastie, tak zbytočne nevyhadzujte peniaze.
  4. Detské dupačky/ detské overaly – môžu v nich spinkať alebo len tak byť doma. Varianty sú na zips alebo na také cvočky, ktoré sú medzi nožičkami, pre ľahšie prebaľovanie.
  5. Ponožky/pančušky – opäť hrá hlavnú rolu počasie, či využijete jedno alebo druhé.
  6. Poštolky – ortopedické nohavičky, ktoré slúžia aby sa dieťatko naširoko balilo. Odporúčam kúpiť veľkosť 1 a 2.
  7. Látkové plienky – ich využitie nájdete skoro všade. Môžete ich dať do kočíka, do postieľky, pri odgrgávaní. Dbajte na to, aby boli kvalitné a nie také priehľadné ako gáza, pretože ja som už také videla a neboli dokonca ani lacné. Vždy si pozrite gramáž látky, aby boli hrubé a nahrubo tkané.
  8. Tričká, nohavice, teplé svetríky, teplé overaly – opäť druh oblečenia, ktoré už viete stanoviť podľa ročného obdobia.

Bábätko rýchlo rastie, a preto vždy kupujte aj väčšie veľkosti, aby ste boli vopred pripravené. Opäť pripomeniem, že zoznam je len informatívny a každá budúca mamička si ho môže a aj musí prispôsobiť podľa vlastných potrieb a možností.

Pozrite si aj článok: Detská výbavička – 1. diel

Autor: Lucia Kaločaiová

foto: pixabay.com