Smutné Vianoce bude mať rodina 9-mesašnej Elišky z Kežmarku. Malé dievčatko prevážala sanitka do popradskej nemocnice, pretože sa vážne zhoršil jej zdravotný stav. Jej babka je zhrozená z vodičov, ktorí podľa jej slov blokovali sanitke cestu. Svoj hnev vyjadrila na sociálnej sieti.

Ako píše portál pluska.sk, Eliškinu babku aj mamu kontaktovali, ale nepodarilo sa im s nimi spojiť. Je preto možné, že slová babky sú poznačené aj ukrutným žiaľom, ktorí teraz prežíva. Portál totiž kontaktoval aj Záchrannú zdravotnú službu a tá nevedela potvrdiť, či sa skutok stal presne tak, ako ho opisujú zdrvení príbuzní.

Babka Helga na internete adresovala neohľaduplným vodičom takéto slová:

„Chcem odkázať tým zodpovedným vodičom, ktorí v piatok ráno medzi ôsmou a pol deviatou išli do Popradu a boli ľahostajní k tomu, že ide s húkačkou sanitka a nepustili ju. Bola v nej moja vnučka a bojovala o život. A nakoniec svoj boj prehrala,” píše nešťastná žena a ďalej dodáva: “Potrebovala rýchlu pomoc. No vy, arogantné svine, ste ju blokovali. Snáď, keď budete mať niekedy v sanitke svojho milovaného, tak ho pustia a nebudú arogantní, ako ste boli vy.” Napokon im zaželala, aby nemuseli zažívať to, čo jej rodina.

Zdroj: www1.pluska.sk | Foto: pixabay.com