Televízni redaktori sú zvyknutí na rôzne reakcie zo strany divákov. Niektorí dokážu poriadne skritizovať, iní pochváliť ale len máloktorý z nich dokáže zachrániť život. Šťastie na pozornú diváčku mala redaktorka televízie Network 10, mama dvoch detí.

 

Pozorné oko diváčky Wendy McCoy zachránilo život Antoinette Lattouf z Austrálie. Mladá mamička a redaktorka televízie netušila, že by mala závažný zdravotný problém. Upozornila naň až všímavá diváčka. Tej sa nezdala hrčka na krku redaktorky a mala pocit, že môže ísť o nebezpečnú cystu. A jej slová sa naplnili.

Potom, ako si Antoinette prečítala email od diváčky, v ktorom jej napísala o svojom podozrení, išla na vyšetrenie k lekárovi. Až zo záznamu vysielania si všimla podozrivú hrčku na krku a veľmi sa vystrašila, pretože v jej rodine sa objavila viackrát rakovina štítnej žľazy. Podstúpila viaceré testy a magnetickú rezonanciu.

V krku mala veľkú cystu a diagnostikovali jej aj autoimunitné ochorenie. Cystu museli zoperovať, našťastie nebola zhubná. Ak by sa ale včas neodstránila, redaktorke by mohli vzniknúť vážne komplikácie a mohlo by to skončiť smrteľne.

Zdroj: dailymail.co.uk, tvnoviny.sk | Foto: Instagram / Antoinette Latouf | Video: dailymail.co.uk