zabávajúce sa deti

Školský rok síce ešte len začal, ale vedieť, kedy sa tešiť počas neho na prázdniny, nie je vôbec na škodu. Príde to iste vhod nielen školákom, ale aj rodičom, aby si ako-tak naplánovali svoje dovolenkové dni. A aj mamičky škôlkarov by mali tieto informácie mať, keďže väčšinou materské škôlky majú voľné dni v rovnakom čase ako školy.

Jesenné prázdniny

Tie prídu v čase posledných októbrových dni, pred obdobím všetkých svätých. Začiatok prázdnin je 28. októbra a naspäť do školských lavíc sa pôjde v stredu 2. novembra.

Vianočné prázdniny

Začiatok je naplánovaný na deň pred Vianocami, t.j, 23. decembra. Deti budú prázdninovať viac ako dva týždne, v novom roku sa vyučovanie začína 9. januára. Tento deň pripadá na pondelok.

Polročné prázdniny

Aby deťom nebolo ľúto, tak o necelý mesiac si ešte dajú krátke polročné prázdniny ako odmenu za vysvedčenie. Bude to 3. februára a k tomuto dňu sa pridruží ešte víkend. Nástup do školy a druhý polrok začne 6. februára.

Jarné prázdniny

Ako viete, celé Slovensko ich nemá súbežne. Aj budúci rok tomu tak bude. Bratislavský, Nitrianský a Trnavský kraj bude prádninovať od 20. februára do 24. februára. Po víkende začína 27. februára čas prázdnin pre deti z Banskobystrického, Trenčianského a Žilinského kraja. Voľno im potrvá do 3. marca. Košický a Prešovský kraj bude oddychovať v čase od 6. marca do 10. marca.

Veľkonočné prázdniny

Na apríl pripadnú ďalšie prázdniny, počas veľkonočných sviatkov budú deti doma od 13. apríla do 18. apríla. Škola bude pokračovať v stredu 19. apríla.

Letné prázdniny

Máj a jún prejdú ako voda a už začnú školákom opäť letné prázdniny. Začnú 3. júla a školské brány sa opäť otvoria 4. septembra.

 

 

Keď to celé zhnieme, počas aktuálneho školského roka 2016/2017 bude vyučovacích dní 188, sobôt a nedieľ 43, 24 dní školských prázdnin a 5 sviatkov k tomu, počas ktorých si školáci oddýchnu doma.

foto: pixabay.com