mamička na materskej

Zrejme to pozná každá z vás, milé mamičky. Niekedy máte pocit, že na vás o chvíľu asi spadne aj strop:-) Jedna ratolesť kričí ostošesť, ďalšia vyvádza pri jedení, pod nohami sa vám váľa kopa hračiek, ktoré by ste najradšej pohádzali do vreca a odniesli kadeľahšie, kuchyňa je ako po výbuchu – na kuchynskej linke nie je ani centimeter voľného miesta.

 

Čo teraz, aby ste neprišli o zdravý rozum?

[sociallocker]Ešte predtým, ako vybuchnete ako sopka a odnesú si to vaše deti, ktoré zavalíte prívalom nepríjemných slov, skúste napočítať potichu do desať a spomenúť si na zopár pozitív:

1. Tento stav nepotrvá večne

Ani sa nenazdáte a z drobcov už budú puberťáci a vy budete spomínať, aké to boli krásne chvíle, keď boli ešte malí:-)

2. Mám zdravé deti

Áno, keď si uvedomíte tieto tri slová, tak vymýšľanie, trucovanie a hádzanie sa o zem vášho nezbedníka, sa stane druhoradé:-)

3. Som dobrá matka

Nezabúdajte sa ani v takýchto kritických situáciách pochváliť. Svojim deťom ste darovala život a milujete ich najviac na svete. A to je to najdôležitejšie.:-)

pitie kávy

Keď už vidíte všetko v krajších farbách, tešte sa na to, ako si o chvíľu spravíte čas pre seba pri poobedňajšej kávičke. Že vás ešte čakajú tie rozhádzané hračky a neporiadok v kuchyni? Tak sa poponáhľajte, aby vám nevychladla káva a pri nej si prečítajte nové články z našej redakcie:-)

foto: pixabay.com[/sociallocker]