Mnohé tehotenstvá prebiehajú ukážkovo a budúca mamička takmer ani nevie, že čaká dieťatko. Sú však aj gravidity, ktoré sú podstatne rizikovejšie a doslova môže ísť o život. To je prípad aj mamičky Pauly Wilkinson, ktorá čakala dvojičky. Ako sa však dozvedela od lekárov, v brušku im išlo o život. Čo sa vlastne stalo?

Jednovaječné dvojčatá ohrozovali ich pupočné šnúry, ktoré sa im omotali tak, že každý jeden pohyb v maternici mohol spôsobiť, že sa zauzľujú ešte viac a deti nebudú mať prívod kyslíka a živín. Preto lekári museli pristúpiť k radikálnemu riešeniu, ktorým bol cisársky rez. Paula bola v tom čase len v 29. týždni tehotenstva a detičky boli drobučké.

Keď  sa chlapci narodili, mali sotva jeden kilogram. Čakal ich ďalší dôležitý boj. Už v brušku hrozilo, že to nezvládnu, pretože samo o sebe je takýto typ tehotenstva rizikovejší a o to viac, keď mali zamotané pupočné šnúry. Chlapci našťastie všetko zvládli na jednotku, teraz Carter a Grayson už ničím nezaostávajú za rovesníkmi. Majú dva roky a sú naozaj rozkošní!

Takto vyzerali ako bábätká:

Ako dvojroční:

Zdroj: prezenu.sk | Foto: Facebook /Paula Willkinson