Potrebujete si trochu „vyfúknuť“ pri kávičke a načerpať nové sily? Pripravujeme pre vás špeciálny seriál, ktorý vás nielenže „nakopne“ a ponúka vám úplne nový pohľad na svet i riešenie problémov. Zasa nejaká telenovela bez konca? Kdeže. Toto je niečo z iného súdka!
Emma: „Tak a je to tu zas.“
Lilli: „Čo moja, uštipol ťa komár do nosa?“
Emma: „Kdeže, môj nos je taký spľasnuto-nafúknutý už od narodenia. Dačo iné sa mi stalo..“
Lilli: „Keď nie komár, tak potom si určite včielku pristúpila.“
Emma: „A veruže máš pravdu. Minule som behala naboso po tráve na dvore a čuduj sa svete, napichla som sa na jednu.“
Lilli: „A čo si potom robila?“
Emma: „Chcela som si vybrať žihadlo, ale jediné čoho som bola vtedy schopná, bol hlasný krik a volanie o pomoc. Cítila som sa totálne ochromená.“
Lilli: „Tak ak si dobre pamätám, naposledy ťa včela uštipla, keď si bola ešte úplne malinká sopľa a jedla si cukrovú vatu.“
Emma: „To nebolo naposledy, ešte som si počas života stihla zadovážiť viacero žihadiel a bodancov. Jedno napríklad pri prechádzaní sa parkom v okolí diamantového paláca a ďalšie pri vytáčaní medu.“
Lilli: „Hahaha“
Emma: „Vtipné naozaj bolo to, že pri vytáčaní medu som sa napichla na žihadlo ja sama. Žihadlo bolo bez včielky. Asi ho stratila, keď išla na nákupy cukru do obchodu a zabudla si ho pripevniť na zadoček. Paradoxne bolesť bola rovnako veľká ako keby tam bola. “
Lilli: „Mudruješ len čo je pravda, Emmka.“
Emma: „Mudrlanti sa majú vo svete bláznov a reality vraj najlepšie.“
Lilli: „A to ti zas kto nahúkal do hlavy?“
Emma: „Systém?“
Lilli: „A veríš tomu?“
Emma: „Ani za mak. Karma je zdarma. Ak má človek zlý zámer/úmysel, jednoducho sa mu to vráti. Prst, ktorým ukazujeme na druhých síce smeruje na nich no tie ostatné smerujú na nás.“
Lilli: „Takže by sme si mali pozametať pred vlastným vchodom?“
Emma: „Mali ale len, keď sa nám chce a máme na to chuť. Ak to budeme robiť z povinnosti, pôjdeme proti sebe.“
Lilli: „Takže už nemusím umývať riady, keď sa mi nechce? Mám ich nechať len tak položené v dreze a prestať sa hnevať, že sa tam budú samovoľne množiť?“
Emma: „Áno a uvidíš, že oni sa potom umyjú samé.“
Lilli: „Ihneď zavádzam tvoju teóriu do praxe a o týždeň ti dám vedieť ako to dopadlo. Ak by som sa neozývala, tak na mňa spadla Tanierová šikmá veža z PIZZE.“
Emma: „Alebo ak má niekto deti v domácnosti, môže ich motivovať finančne a dať im peniaze za umytie riadu. Budú tak dostatočne motivované a mamina si môže v pokoji dať kávu.“
Lilli: „Takže to bude v rodine všetko zas a iba o peniazoch? A kde je láska ako motivácia?“
Emma: „Dnes deti reagujú na iné motivačné prostriedky a neznamená to, že necítia lásku. Takto si zvyknú, že ak niečo urobia, budú za to odmenené a začnú chápať aj silu peňazí.“
Lilli: „Takže si začneme vychovávať malých milionárov? A nehovorí sa náhodou, že peniaze kazia charakter?“
Emma: „To hovoria tí, čo si ich nechcú dopriať. Peniaze charakter preverujú alebo prebúdzajú. Sú hybnou silou vesmíru. Je to čistá energia ako energia lásky. Ide o to, ako s ňou narábame. Láska môže byť tiež zneužitá ale i kvitnúca a inšpiratívna.“
Lilli: „Mala by si začať robiť motivačnú rečníčku, či ako sa to teraz tomu hovorí.“
Emma: „A kto by ma počúval?“
Lilli: „To veru neviem.“
Emma: „Ďakujem.“
Lilli: „Prosím.“
„Byť úspešným neznamená vždy všetko vedieť, ale priznať si, to že neviem a pokúsiť sa nájsť odpoveď.“