Keď sa hovorí o materstve, do popredia sa dostávajú slová ako pocity šťastia, veľká radosť, láska na celý život. Samozrejme o tom to celé je, no hlavne mnohé prvorodičky môže nepríjemne zaskočiť pravdivá realita. Bolesť, jazvy, strach či nevyspatosť. Čerstvé mamičky sú po pôrode predovšetkým k dispozícii malému drobcovi, no potrebujú svoje pocity niekde vyventilovať.

Preto mnohé zvyknú svoje dojmy a skúsenosti vyjadriť na internete. Rovnako aj mamička Elle Peterson a dokonca hrdo ukázala aj svoje telo po pôrode. Každá jedna stria je pre ňu a jej manžela spomienkou na krásne obdobie. „Knižky vás ale rozhodne na nič nepripravia. Tehotenstvo je vážne ťažké, nech si hovorí každý čo chce. Musela som nakoniec podstúpiť cisársky rez. Po zákroku som dlho plakala,“ spomína na výnimočnú etapu života každej matky.

Po cisárskom reze mala veľké bolesti. „To, že som mala plienky pre dospelých, bolo to najmenšie. Rana ma bolela, nemohla som svoje dieťa bez pomoci ostatných ani zdvihnúť. Môj stav sa síce zlepšoval, ale ešte cestou z pôrodnice som trpela. Dokonca som si v duchu hovorila, či som bola na toto vážne pripravená,“ vyznáva sa Elle z pocitov, ktoré poznajú mnohé ženy.

To ale stále nebolo všetko. Fyzickú bolesť vystriedal strach a obavy. „Máte proste neustály strach. Kontrolujete hovienka, vyrážky, dych, napapané bruško a druh plaču dieťaťa,“ vymenúva veci, ktoré prídu po pôrode a najmä pre každú prvorodičku býva ich riešenie ťažké a niekedy si nevedia rady.

Na záver dodala, že aj jej telo nezostalo také ako pred pôrodom. Na bruchu má jazvy a strie, no uznáva, že to za to stálo a malý zázrak, ktorý má teraz doma, je ten najväčší dar. S jej slovami sa nedá inak ako nesúhlasiť. Aké ste mali po pôrode pocity vy?

Zdroj/Foto: maminka.cz