Z tohto dievčatka by sme si mali brať príklad aj my dospelí. Keď sa malá Penny narodila, bolo na prvý pohľad jasné, že nie je všetko v úplnom poriadku. Nôžka dievčatka bola neprirodzene zakrútená. Táto deformácia má názov fibulárna hemimélia.

Malému dievčatku pochádzajúcemu zo Škótska ani rôzne rehabilitácie a cvičenia nepomohli k tomu, aby ju s nožičkou čakala lepšia budúcnosť. Keď mala jeden rok, lekári rodičov postavili pred hotovú vec – ak dajú zvolenie na amputáciu nožičky, Penny sa naučí s protézou chodiť úplne bez problémov a bez krívania, čo by s ohnutou nôžkou nebolo možné.

Pre rodičov to bolo ťažké rozhodovanie, no napokon súhlasili s amputáciou. Keď sa dievčatku rana zahojila a skončilo s rehabilitáciami, zakúpili jej protézu a učila sa chodiť. A nielen to, dievčatko s protézou robí všetko – behá, skáče aj bicykluje a vôbec nerieši, že je v niečom iná ako ostatní.

Dokonca si farbu umelej nôžky prispôsobuje aj k svojmu oblečeniu. V ničom nezaostáva za inými deťmi a protézu berie ako svoju súčasť. Aj Penny je príkladom toho, že veľakrát sú práve deti našimi učiteľmi. Pozrite sa na to rozkošné dievčatko. 🙂

Zdroj: prezenu.sk | Foto: Instagram /Angelina Lundin