„Ty musíš byť šibnutá,“ prípadne: „Môžeš sa za seba hanbiť!“ Takýmito odkazmi na sociálnej sieti bola zahrnutá mladá mamička krátko potom, ako pochovala svojho milovaného, len 10-týždňového synčeka. Čím si životom tvrdo skúšaná žena zaslúžila takéto kruté správanie? Uverejnila fotky, na ktorých sa lúči so svojim mŕtvym bábätkom.

 

Malinký Ralphie Pika zomrel len 9 dní potom, ako ho prepustili z nemocnice, kde bol liečený na meningitídu a zápal priedušiek. Jeho matka – Nikole Pika (28) ho našla bez známok života. Podľa jej slov si myslela, že vyhotovenie a následné zverejnenie fotografii z poslednej rozlúčky, jej pomôžu prekonať žiaľ nad stratou dieťaťa. Namiesto toho nastalo hotové peklo.

Dojemné alebo zvrátené?

Snímky ukazujú, ako Nikole bozkáva mŕtve bábätko na pery tesne predtým, ako ho ide uložiť na večný odpočinok.

Posledný bozk pre mŕtve bábätko
Posledný bozk pre mŕtve bábätko
Nicole sa lúči s mŕtvym synom Ralphiem

Najviac diskutovanou je fotografia, ktorá zobrazuje jej staršieho 2-ročného syna Rileya Lee, ako dáva svojmu malému bračekovi zbohom. To odsúdilo strašne veľa rodičov. Zdalo sa im nechutné a trestuhodné nechať 2-ročné batoľa, nech sa díva na mŕtve bábätko.

Riley Lee sa lúči so svojím malým bračekom

„Väčšine ľuďom sa nepáčilo, že som nechala Rileyho Lee ísť na pohreb, ale kto to môže súdiť? Urobila som, čo som považovala za správne a nezmenila by som to.“ Hovorí Nikole a dodáva: „Po tom, ako Ralphie zomrel, odborníci tvrdili, že by bolo dobré, aby si bratia dali konečné zbohom. Samozrejme, že som sa toho obávala, ale Riley plakal a chcel sa ísť pozrieť na Ralphieho hneď po mne. Bol pri ňom tak blízko a svoje miesto ani na okamih neopustil.“

Máme právo súdiť?

Nikole fotografie týchto posledných dojímavých chvíľ s jej synom zdieľala s hrdosťou.

„Podľa mňa sú krásne! Či dýcha, alebo nie, je to môj syn a Riley Lee je jeho brat.“

Bezcitné útoky a nepochopenie zo strany ľudí jej veľmi ubližuje.

„Bolí to, keď vás ľudia odsudzujú, kto má vôbec na to právo?! Nikto nevie ,ako by reagoval v mojej situácii.“

Momentálne sa Nikole a jej manžel Rick aktívne angažujú v kampani za ľahšiu dostupnosť monitorov na kontrolu dychu bábätka. Sú presvedčení, že ak by im bol takýto prístroj poskytnutý, ich synček mohol ešte žiť.

Zdroj: mirror.co.uk; | Foto: mirror.co.uk