S horúcimi letnými dňami sa zvyšuje riziko pre našich najmenších v rozhorúčených autách. Slovenskom otriasol najmä prípad malej Sabínky, ktorej na Orave zlyhal organizmus po tom, ako dlhé hodiny zostala v zamknutom vozidle. Takýchto prípadov sa po tejto tragédii opakovalo hneď niekoľko, ľudia sú nepoučiteľní. Skončili ale vďaka rýchlemu zásahu hasičov šťastne.

 

Dnes dopoludnia mali poplach v Liptovskom Mikuláši. V zamknutom vozidle zostalo len 4-mesačné dieťatko. Hasičov privolali k nákupnému centru. Na parkovisku boli o pár minút, na aute rozbili sklo a dieťa vytiahli.

Tento prípad je odlišný od tých, ktoré sa udiali v priebehu júna na Slovensku. Políciu privolala samotná mama dieťaťa po tom, ako pribuchla dvere na aute, nechala v ňom omylom kľúče a išla po nákupný vozík. Okamžite volala políciu a tí ďalej alarmovali hasičov a záchranárov.

Veľké šťastie, že v tomto prípade nešlo o zanechanie dieťaťa v aute ale o nešťastnú náhodu, ktorá sa rýchlo vyriešila vďaka promptnému zásahu zo strany polície.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com