Psychológovia už oddávna skúmajú vplyv hudby na človeka v rôznych životných etapách. Hovorí sa, že ak budete v tehotenstve púšťať svojmu ešte nenarodenému dieťatku klasickú hudbu, bude inteligentné!

 

A po narodení netreba na hudbu zabúdať. Veľa maličkých bábätiek dokáže hudba upokojiť. Stačia jemné tóny z úst mamičky a hneď je všetko krajšie.

Snom každého rodiča je, aby z jeho detí vyrástli šťastní ľudia. Ak počas puberty nemá dieťa čo robiť, skúša rôzne experimenty. Čo však, ak sa pravidelne venuje hudbe resp. hudobnému nástroju? Na nudu neostáva čas. Riziko vyparatenia nejakej neplechy sa znižuje.

Hudba zvyšuje IQ, pamäť, koncentráciu

Ak sa vaše dieťa pravidelne venuje hudobnému nástroju, zvyšuje to jeho koncentráciu, pravidelne si precvičuje jemnú motoriku a vďaka tomu býva aj sústredenejšie v škole. Keďže pravidelné cvičenia sú súčasťou hry na hudobný nástoj – zvyšuje sa tak aj inteligencia dieťaťa.

Dieťa lepšie chápe čas a vie si lepšie zorganizovať svoj deň a aktivity, ktoré ho počas dňa čakajú. V neposlednom rade učí hudba trpezlivosti. Čo tiež nie je na škodu!

Hudba zlepšuje jemnú motoriku

Hudba spája

Človek, ktorý sa venuje hudbe – hudobnému nástroju, sa automaticky rád spája do rôznych sociálnych skupín. Z vášho hudobníka bude isto hviezda kolektívu.

Hudba spája

Hudba uľahčuje život

Vďaka všetkým hore uvedením bodom to bude mať vaše dieťa v živote určite ľahšie. Tak hor sa na to! Vneste do života vašich detí hudbu, určite tým nič nepokazíte!

Foto: pixabay.com