Sedáva váš puberťák dlhé hodiny pri počítači? Radšej zbystrite pozornosť. Internetom sa totiž údajne šíri hra s názvom Modrá veľryba, ktorá môže mať tragické následky. Za všetko hovorí toto číslo: minimálne 130 samovrážd detí, prevažne z Ruska. Vraj táto hra dorazila aj na Slovensko. 

Za zvláštnych okolností zahynula 14-ročná žiačka Soňa a 16-ročný študent Denis. Chlapec skočil pod vlak a dievča sa malo obesiť. Či boli hráčmi tejto šialenej hry, nie je zatiaľ známe.

Hráči, ktorí sa do nej zapoja, dostávajú úlohy, ktoré spočívajú v sebapoškodzovaní sa a končia samovraždou. Obzvlášť mladí ľudia, ktorí trpia neistotou a depresiami, môžu ľahko prepadnúť tejto hrozbe. Tieto informácie sa v posledných dňoch šírili zo všetkých médií.

Ďalšou teóriou je aj fakt, že celý boom okolo tejto hry je len marketingový ťah. Aká je vlastne pravda, je otázne, každopádne z tohto celého plynie ponaučenie, že by sme mali byť obozretní. Internet nie je pre vždy bezpečným miestom a radšej nech sa váš teenager ide von vyvetrať. 🙂

Zdroj/Foto: youtube.com