Aj tento rok k nám práve teraz prichádza obdobie jarmokov. Tie majú u nás dlhodobú tradíciu a môžete na nich zažiť množstvo atrakcií, ktoré sa odvíjajú od ponuky konkrétneho jarmoku.

Na každom tradičnom jarmoku istotne nájdete veľa stánkov s pohostením. Predávajú sa rôzne klobásky, pečené rezníky, kuriatka a iné špecialitky. Varí sa veľmi obľúbený gulášik napríklad jelení, ktorý priláka každý rok množstvo návštevníkov

Ďalej nechýbajú rôzne koláčiky, pagáčiky, perníčky a keď dostanete smäd, môžete si ockovia a mamičky pochutnať na medovinke a vaše ratolesti dať rôzne džúsiky.

Naši remeselníci prichádzajú na jarmoky každý rok ukázať krásu svojej domácej tvorby. Na predajných stánkoch si tak môžete zakúpiť rôzne ručne robené výrobky. Medzi topky patria košíky, koberce, ozdoby, prekrásne hračky, drevené kuchynské náčinie atď. Je toho naozaj množstvo.

Vaše deti na jarmokoch čaká neskutočne veľa podnetov. Môžu sa povoziť na poníkoch, kolotočoch, vyskákať na trampolínach, zakúpiť prekrásne balóny, množstvo sladkostí a hračiek, ktoré nekúpia nikde inde.

Každý tradičný jarmok sprevádza aj kultúrny program. Prichádzajú známe hudobné skupiny a konajú sa rôzne súťaže, ktoré dotvárajú čaro jarmočných dní a starých čias, keď naši dedovia takto predávali svoje výrobky, aby mohli uživiť svoju rodinu.

Čaká vás tu ešte oveľa oveľa viac a všetko to treba zažiť. Tak sa príďte pozrieť na vlastné oči na jeden z jarmokov, ktoré sa konajú po celom Slovensku.

Vyberte si!

Tu nájdete zoznam niektorých najvychýrenejších:

  •  7. – 10. 9. 17 Radvanský jarmok Banská Bystrica 2017 (360. ročník)
  •  7. – 10. 9. 17 Tradičný trnavský jarmok 2017
  •  8. – 10. 9. 17 Banský jarmok Prievidza 2017
  •  6. – 7. 10. 17 Mošovský jarmok 2017 (23. ročník)

Zdroj: folklorfest.sk  / Foto: pixabay.com