tanier s palacinkou

Pozná to zrejme každá mamička, že ulahodiť svojmu potomstvu s obedom, je niekedy hotové umenie. Jeden nemá rád mäso, ďalšia ohŕňa nos nad zeleninou, iný vyberá z polievky fazuľu. Tých príkladov by sa dalo uviesť milión. Poznáme jedlo, ktoré s chuťou „zošrotuje“ každý malý (ne)jedák. Od detstva si na ňom rady pochutíme aj my. Reč je o palacinkách:-)

Sú jednoduché na prípravu a spravené pomerne rýchlo. Cesto si môžete predpripraviť skôr, výjsť si s deťmi na doobednú prechádzku a keď sa vrátite, začnete s vysmážaním. V prípade potreby odbehnete vyriešiť súrodenecký konflikt a dobehnete palacinku pretočiť:-) Poznáte to.
Máme pre vás výborný rokmi odskúšaný recept, pri správnom množstve z každej suroviny nehrozí ani prilepenie cesta o panvicu a ani pretrhnutie palacinky.

Potrebujete:

400 g hladkej múky
600 ml mlieka
400 ml vody
200 ml oleja
4 vajcia
soľ
cukor podľa chuti

 
Všetky suroviny zmiešate vo väčšej miske, mixérom premiešate a necháte vzniknuté cesto chvíľu odstáť. Po vysmažení si hotové palacinky naplníte podľa svojej chuti. Možnosti sú rôzne od džemu, ovocia, tvarohu až po vlastné kreácie. Vašim drobcom určite ulahodíte a osladíte si život aj vy. Len ich na posedenie nezjedzte šestnásť ako prezradila na seba jedna tehuľka:-))

 

foto: autor