Určite to poznáte aj vy, keď svoje ratolesti nie a nie dostať do postele. Obzvlášť vtedy, keď máte za sebou náročný deň a vaše deti jednoducho nespolupracujú a sú ako riadené strely. Podobne to vyzeralo aj u mamičky dvoch dievčat. Ako správna mama ale vymyslela bravúrny trik.

Jessica okamžite inšpirovala ostatné mamičky, pretože po tomto triku akčné dcéry Emma a Hannelore sa upokojili a išli bez problémov spať. Čo teda na svoje dievčatá vymyslela? Jessica mala už dlhšie pre ne v skrini odložené svietiace pyžamká. Pôvodne im ich chcela dať neskôr, no ako zistila, v ten večer bol ten správny čas.

Jessica dievčatám vysvetlila, že na to, aby v tme svietili, sa musia poriadne nabiť svetlom. Preto majú pokojne ležať. Dievčatá si s nadšením pyžamká obliekli a ľahli si na zem. Upokojili sa a bez problémov si po krátkom čase ľahli spať do postieľok, aby videli ako budú ich nové nočné úbory v tme svietiť.

Tento trik ešte dievčatá neomrzel a inšpiroval mnohé zúfalé mamičky. Tie dokonca nakúpili pyžamá aj do zásoby, aby sa stihli prať a sušiť. Ak si neviete dať s vašimi drobcami pred spaním rady, možno by to mohlo fungovať aj u vás. Vyskúšajte. 🙂

Zdroj: Facebook, prezenu.sk, ladbible.com | Foto: Facebook