Mesto Gent je jedno z najkrajších miest v Belgicku. Okrem skutočne zaujímavých historických pamiatok (hrad Gravensteen, stredoveké centrum) pripravilo pre návštevníkov nádhernú atrakciu. Vždy, keď sa v ich nemocnici narodí bábätko, teší sa celé mesto.

 

Krásny zvyk

Ak sa budete prechádzať centrom tohto mesta po ulici Sint-Veerleplein a náhle blikne svetlo v pouličných lampách, nie je to známka toho, že majú problém s prúdom, je to znak nádeje do budúcna – na svet prišiel nový život.

Lampy neblikajú dlho, ide len o jedno pomalé, zato dosť výrazné bliknutie. Všetci, ktorí túto milú atrakciu poznajú, sa môžu na chvíľočku zastaviť a zaželať všetko dobré do života malému človiečikovi, novému obyvateľovi ich mesta, ktorý práve v tejto chvíli prišiel na svet.

Pre tých, dnes narodených

O atrakciu sa postaral umelec Alberto Garutti, ktorý ju zakomponoval ako svoje umelecké dielo pod názvom Ai Nati Oggi („Pre tých, dnes narodených“) do infraštruktúry mesta.

Ako to celé funguje?

Na novorodeneckom oddelení tunajšej nemocnice majú umiestnené špeciálne tlačítko a novopečení rodičia, ktorí sa chcú so svojím šťastím podeliť s ostatnými obyvateľmi mesta, môžu jeho stlačením spôsobiť spomínané bliknutie pouličných lámp. Milé, čo poviete?

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: instagram.com/inspiredbycolour/, wikipedia.org.