Telo ženy je stvorené tak, aby dokázalo jeden z najväčších zázrakov prírody – porodiť dieťa. Možno ani my samé netušíme, čo všetko dokážeme a ako sme uspôsobené na to, aby prirodzenou cestou vyšlo z nášho tela dieťatko. Fotografia, ktorá ukazuje, ako sa v tele matky počas pôrodu dokážu posúvať kosti, je toho jasným dôkazom.

Tento záber obletel svet a je naozaj len pre silné povahy. Ľudia, ktorí ho videli zostali v nemom úžase z toho, čo telo matky dokáže. „Vidíte tu hrčku na spodnej časti chrbta? To je sakrálny kosoštvorec. Počas druhej fázy pôrodu sa kosti vrátane krížovej kosti posunú dozadu a tým sa zväčší priemer panvy,“ píše sa v news.com.au. Je to úplne bežná súčasť fyziologického pôrodu. Vďaka tomuto procesu má dieťatko viac priestoru na to, aby sa otočilo smerom von z tela matky.

Ide teda o úžasnú spoluprácu, keď sa panva matky zväčšuje preto, aby hlava dieťatka mohla zmeniť tvar a dostať sa cez panvové kosti matky, píše sa na facebookovej stránke centra tehotenskej starostlivosti Tangi Birth Services. Práve toto centrum zverejnilo túto fotku.

Fotografiu si môžete pozrieť —TU—

Zdroj: news.com.au, Facebook / Tangi Birth Services | Foto: depositphotos.com