Niet pochýb o tom, že všetci rodičia bezhranične milujú svoje deti. Niekedy však prídu chvíle, kedy to už s nervami nevydržíme, a tak na deti zvýšime svoj hlas. Vedci sa ale zhodujú na jednom: krik nikdy nič nevyrieši, práve naopak! Tento trik vás naučí, ako sa v takej situácii ovládnuť!

 

Istá učiteľka v materskej škôlke odhalila tajomstvo úspechu! Sama mala doma malé deti a hoci je profesionálka, DOMA sa to stávalo aj jej. No v materskej škôlke NIKDY! Preto sa zamyslela nad tým, ako je to možné a začala si všímať svoje správanie doma a v zamestnaní. Prišla na veľmi dôležitú a efektívnu skutočnosť!

Kým u nich na deti vrieskala cez celý dom alebo dvor, že toto neurobili, že nepočúvajú, že čo to robia, že nech sa nebijú, že nech tam a tam nechodia, v materskej škole to nerobila, hoci aj tu ju deti zvykli nahnevať. No v práci učiteľky majú zvykom pristúpiť blízko k dieťaťu a vysvetliť mu, prečo a načo.

Začala túto metódu využívať aj doma. Výsledky ju odrovnali. Deti začali počúvať a inak sa správať. Tajomstvo teda spočíva v blízkosti a v tom, že ak pristúpime bližšie, sme s deťmi akoby seberovní, nevyžaruje z nás istá nadradenosť.

Skúste to vyskúšať aj vy a uvidíte, akých vzorných anjelikov máte doma!!!

nekričte na deti

Zdroj: mamaaja.sk l Foto: pixabay.com