Krásna, ryšavá, veselá, priateľská, šťastná, vtipná…. Mohli by sme pokojne pokračovať. To je naša obľúbená „slovenská mamička“ Kristína Farkašová.  V rozhovore nám prezradila, prečo napríklad nedáva svoje dievčatá starým rodičom na prázdniny a ako trávi leto so svojou rodinou.

Trvalo dlho, kým ste si vytvorili nejaký režim pri dievčatách? 

Tým, že sme boli mesiac v nemocnici, nakoľko sa moje dievčatá narodili v tridsiatom treťom týždni, akýsi režim dostali už tam. Museli byť pravidelne kŕmené a boli to teda veľké útrapy. Po príchode domov som s nimi fungovala v podstate nonstop sama a nič iné, ako udržať režim mi neostávalo. Myslím, že inak by som sa zbláznila. Áno, doteraz spávajú naraz a ja s nimi. Vždy keď sa dá. Do roku a pol som dievčatá naraz dojčila, až kým ma aj s mojím mliekom neposlali do kelu. A či plačú naraz? No, poviem vám…keď plačú naraz, nestíham utišovať a dve ruky mi nestačia, keď každá inokedy, zaberie mi plač celý deň a počujem ho aj keď som sama v obchode, či v divadle. Detský plač je fakt strašný zvuk!

Ako momentálne trávite leto so svojou rodinou?

Povedala som si, že mesiac a pol nebudem vôbec, ale že vôbec nič robiť. Teda nič pracovné. Všetko som zrušila. Po dokončení mojej knižky Som mama, ktorá vyjde na jeseň som pocítila jemné vyhorenie, ktoré spolu s prímesou obdobia vzdoru spôsobilo neskutočnú chuť na oddych. Mám vrtuľu v zadku, takže to bolo naozaj veľké vyhorenie, keď som skutočne začala oddychovať. Leto som si chcela užiť ničnerobením pri bazéne niekde, kde by som konečne každý deň nevarila, kde by boli deti tak zaujaté okolím, vodou, morom a inými deťmi, že by na „mamiiiii“ zabudli. A ako to skončilo? Ovčie kiahne. A nie že naraz. Každá zvlášť. Tak sme zavreté aj s varením, aj s „mamiiiii“ doma už pekelne dlho. Ale ja sa nevzdám! Ja si ešte šialenú dovolenku užijem!

Kristina 3

Už boli dvojičky na prázdninách, či ešte si ich nedáte na noc k starým rodičom?

Nedám a nedám. Ja ich režim potrebujem, ja potrebujem, aby o ôsmej večer spali. Ja mám domácu kanceláriu, keď večer zaspia. Ak by mi to niekto pokazil, vraždila by som. Preto deti zatiaľ starým rodičom nedám. Nerada by som svojich rodičov a svokrovcov zavraždila, mám ich veľmi rada. Navyše tým, že som s deťmi takmer nonstop, som na ne strašne nacucnutá a aj keď sú s ich tatom hodinu na ihrisku, už neviem, čo mám bez nich robiť. Strašné! Budúci rok ich ale vyženiem! Alebo nie? 

V čom sú si podobné a v čom odlišné?

Sú vo všetkom absolútne odlišné! Ako by ich ani nemala jedna mater. Čo majú spoločné? Knižky a nafukovací bazén. To je asi všetko.

Niektoré deti rozprávajú ako ročné, iné začnú až v troch rokoch. Aké sú baby? Budú výrečné po svojich rodičoch? Či ešte je to tá chutná detská „hatlanina“, ktorej rozumiete len vy?

Rozumiem im úplne všetko, napriek tomu, že ešte normálne nerozprávajú. Intenzívne interiérové prázdniny a aktivity, ktoré som si už cucala z prsta im však rozbehli pokusy všetko opakovať, čo ma na jednej strane teší, ale na druhej strane si musím začať dávať pozor na svoju prostorekosť. A to nebude jednoduché. Ony majú medzi sebou svoje dorozumievacie prostriedky, takže asi nebudú rozprávať tak skoro. Jedna hovorí menej, no tá je zase fyzicky zdatnejšia a tak. Ťahajú sa dopredu vo všetkom. Ja ich hlavne nenútim rozprávať. Začnú, keď uznajú za vhodné. Ja ich často namiesto rozprávania učím strašné hovadiny. Ešte že majú zmysel pre humor.

Vyzeráte veľmi dobre a pôsobíte šťastne…  Nechcete to šťastie ešte znásobiť ďalším prírastkom do rodiny? Alebo dvomi?

Ste prudko sarkastická!:) Pričuchávam k bábätkám, kde sa dá a hladkám tehotenské brušká ako magor. Potom sa mi dieťa švacne desaťkrát na ulici o zem a ja sa pýtam, že prečo majú ľudia deti. Ďalšie dvojičky by som už rozhodne takto s relatívnym prehľadom a humorom nedala. Už teraz často padám na hubu. A hlavne nemáme na Karosu, aby sme všetkých vozili na výlety, ktoré tak milujem. (smiech) Ja si síce o sebe myslím, že mám niekde ešte ďalšie ruky v zálohe, ale nie som si tým taká istá, aby som mala ďalšie deti.

Kristina-2 uprKristínke Farkašovej ďakujeme za rozhovor a želáme ešte pekný a veselý zvyšok leta.

foto: FB K. Farkašovej
[/sociallocker]